Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Олег Стефан: «Обирайте ті ролі, котрі будуть формувати вас як людину»

Дата: 21.10.2019 | Рубрика: Новини

На Факультеті сценічного мистецтва відбувся майстер-клас театрального актора, заслуженого артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Олега Стефана.

Його творчий доробок втілений у численних акторських образах, створених у Львівському молодіжному театрі імені Леся Курбаса, Харківському академічному українському драматичному театрі імені Тараса Шевченка та столичному театрі на Лівому березі, де тривалий час працював митець. Крім того, Олег Стефан гастролював і дарував своє мистецтво в театрах США, Італії та інших країн Європи. Його талант доволі багатогранний, адже розкрився як у комедійних, так і трагікомічних ролях – від Голохвастова Старицького до Шекспірівського Ліра та Дон Жуана Лесі Українки.

Упродовж майстер-класу студенти дізнались чимало цікавого про театральні постановки, розподілення та опрацювання головних і епізодичних ролей, сценічну взаємодію акторів, репетиційний процес, й були надзвичайно захоплені особистістю актора, його талантом до перевтілення. Бо пригадуючи ту чи іншу виставу, де він зіграв, Олег Стефан показував власні акторські етюди.

«Обирайте ті ролі, котрі будуть формувати вас як людину», – порадив молоді театрал.

Одним із важливих професійних моментів, на думку митця, є командна співпраця, дружня підтримка, взаємодовіра і розуміння, що дає змогу акторам правдивіше проживати свої ролі на сцені. Щоб показати, як це працює, він запропонував студентам долучитись до практичної частини майстер класу і виконати різні вправи на вміння бути відвертими та уважними один до одного.

«Для того, щоб команда театру була єдиним цілим – потрібні роки спільної роботи. Часто глядач і сам не може зрозуміти, що його так притягує. Насправді ж, це той самий зв’язок, який існує між акторами», – сказав Олег Стефан і зізнався, що спочатку читає сценарій, питає з ким буде грати, обговорює всі нюанси і лише потім цікавиться фінансовою стороною справи.

Наприкінці майстер-класу один зі студентів запитав Олега Стефана: «Чи задоволений актор тим, ким він став, і чим займається зараз?» Відповідь була коротка, але ствердна: «Якщо б я починав спочатку, прожив би так само».

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року