Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Онлайн зустріч з учасником гурту «Шпилясті кобзарі»

Дата: 22.07.2022 | Рубрика: Новини

На факультеті музичного мистецтва відбувся прямий ефір із Володимиром Вікарчуком – зірковим випускником ФММ КНУКіМ та Стрітівської вищої педагогічної школи кобзарського мистецтва, учасником відомого в Україні і за кордоном гурту «Шпилясті кобзарі».

Колектив виконує кавер-версії світових хітів та українських народних пісень, використовуючи український народний інструмент бандуру.

Володимир зараз боронить нашу країну у лавах ЗСУ, тож говорили не лише про культуру, бандурне мистецтво, сучасність бандури, наперекір сталому її сприйняттю, як якоїсь архаїки, а й про війну та важливість внеску кожного українця в наближення перемоги.

У коротку перерву, яку наш захисник знайшов для спілкування, він встиг розповісти про силу культурного фронту, що також сьогодні тримає оборону України. Гурт «Шпилясті кобзарі» здійснює потужну волонтерську діяльність ще з 2014 року. І навіть зараз, коли командування дозволяє, Володимир із колективом влаштовує доброчинні концерти.

«Наразі наше завдання – максимально пришвидшити перемогу, і хто як може допомагає на всіх фронтах. Ми з гуртом маємо намір незабаром відвідати ряд країн із благодійними виступами, аби зібрати кошти на гуманітарні потреби. Оскільки, на жаль, із часом люди в різних країнах стомлюються від новин про війну, у нас є місія нагадувати. Важливо говорити на весь світ про те, що війна триває, летять ракети, щодня гинуть люди», – сказав музикант.

Стосовно ідеї створення гурту і чому саме така назва, Володимир Вікарчук розповів, що, ще навчаючись у кобзарському коледжі, він і хлопці зрозуміли: на бандурі можна грати будь-яку музику. Тож «Шпилясті кобзарі» і з’явились, аби продемонструвати всій країні можливості унікального українського інструмента, здивувати свіжим поглядом на бандуру та можливості для виконання на цьому інструменті сучасного репертуару, створюючи справжнє бандурне шоу. За словами Володимира, це була своєрідна боротьба зі стереотипами, яка продовжується й досі.

І гурту є чим пишатись: за 10 років творчості «Шпилясті» презентували власне мистецтво в понад 20-ти країнах світу: США, Данії, Бельгії, Франції, Великій Британії, Німеччині, Польщі, Канаді, Іспанії, Італії, Угорщині, Австрії, Ірані, Швейцарії, Лівані, Королівстві Саудівської Аравії та навіть Китаї.

Що ж до навчання в університеті культури, то хлопець з радістю згадував круті часи поїздок із капелою бандуристів на різноманітні фестивалі, що відбувались у рідній Україні і за кордоном.

Вступникам і студентам вишу зірковий випускник побажав завжди слухати своє серце та грати на улюбленому інструменті, як відчувають.

«Кожна людина має бути на своєму місці. Тільки тоді це принесе задоволення і максимальну користь. Все у нашому житті зараз поділилось на «до» і «після». Всі ми адаптуємось до нового життя. Проте наша нація незламна! І ми обов’язково переможемо!» – наголосив Володимир Вікарчук.

Запис ефіру розміщено на Інстаграм-сторінці ФММ КНУКіМ

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року