Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Online-зустріч із гуртом «ДахаБраха»

Дата: 27.06.2022 | Рубрика: Новини

На факультеті музичного мистецтва відбувся прямий ефір з учасницями етнохаос-гурту «ДахаБраха» та зірковими випускницями Оленою Цибульською, Іриною Коваленко і Ніною Гаренецькою, а також очільником колективу Марком Галаневичем.

Історія створення гурту; як пишеться музика; де брати сили і енергію під час щільного гастрольного графіку; про навчання у виші і його роль у формуванні творчого спрямування виконавців гурту – про все це і не тільки розповіли гості під час прямого ефіру зі студентами, абітурієнтами та фанами.

Усі троє виконавиць навчалися на факультеті музичного мистецтва університету культури за освітньою програмою «Музичний фольклор» та були учасницями фольклорного ансамблю «Кралиця» (засновник та художній керівник — заслужений працівник культури України, професор Іван Сінельніков). Тож випускниці з теплом згадували незабутні і насичені студентські роки, улюблених викладачів та свого фольклорного батька й джерело натхнення – Івана Григоровича.

Гурт «ДахаБраха» був створений спеціально для театрального проєкту «Україна містична», який започаткував у 2004 році Влад Троїцький – режисер, ідеолог і засновник. Назва гурту складена зі слів «давати» та «брати» за словником Грінченка.

Із концертами музиканти з’являлись на найвідоміших фестивалях світу: Glastonbury, Roskilde festival, Bonnaroo, Lowlands, Womad, WOMADelaide, WOMEX, Sziget, Fusion, GlobalFEST, Helsinki Festival, Med, Mundial, Oslo World Music Festival, Pohoda, Rudolstadt, Cinars, Dublin World Music Festival, Ethno Port, Етномеханіка та інших музичних подіях. Були єдиними представниками з України у легендарній передачі «Later…» with Jools Holland на BBC, а також в ефірах радіо KEXP та NPR.

Через надзвичайно широку географію виступів: Колумбія, Бразилія, Мексика, Сполучені Штати Америки, Канада, Китай, Малайзія, Південна Корея, Австралія, Нова Зеландія, більшість країн Європи гурт часто називають головним гастролером країни та посланником України у світі.

Згадуючи свій перший концерт у складі гурту, який відбувся в День Святої Трійці на території музею Лесі Українки, зіркові випускниці розповіли, що з того часу минуло вже 18 років. А вони й досі пам’ятають цей день та кожного року святкують. Хоча знають дівчата одна одну ще з дитячого колективу «Яворина», де й зародилась їх багаторічна дружба.

Також співачки зазначили, що сили та натхнення їм дає сцена і люди, які приходять на їхні концерти й дарують любов, енергетику і неповторні емоції, що заряджають. І все у творчому житті вдається, бо у свій час вони за покликанням обрали спеціалізацію, за якою здобули музичну освіту у виші.

Але наразі закордонні концерти стають все складнішими, адже на Батьківщині триває війна і часто підступає клубок в горлі та з’являються сльози на очах, коли потрібно виконувати ту чи іншу композицію. Тож нині в репертуарі «ДахиБрахи» переважає драматична програма з відеорядом про Україну, де гурт досить потужно інформує світ про те, що зараз відбувається в країні.

Стосовно своїх дивовижних костюмів Олена, Ірина й Ніна зауважили, що вони створюються відомою українською дизайнеркою Ольгою Навроцькою або ж у Львівській майстерні чи весільному салоні. А от головною фішкою, яка вирізняє гурт, є високі капелюхи.

Упродовж прямого ефіру на прохання глядачів фронтмен гурту Марко Галаневич промовив свою відому фразу «Доброго вечора, ми з України», яку він вперше сказав у розмові з канадським радіо та яка підіймає дух українців із перших днів війни. Її використовують журналісти на телебаченні як дружнє вітання, в зйомках патріотичних відео з військовими, у створенні мемів та кліпів. Ця фраза увійшла в історію і є символом народу, що бореться за свою незалежність і свободу.

Наприкінці онлайн-зустрічі зіркові гості наголосили, що з нетерпінням чекають на Перемогу України у війні, аби нарешті зібрати великий сольний концерт та відсвяткувати її всією країною.

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року