Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Ніхто не забутий!

Дата: 09.05.2020 | Рубрика: Новини


Cтуденти і викладачі Університету культури відзначили в родинному колі День пам’яті і примирення та 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! 8 і 9 травня вони вшановували мужніх і відважних дідів-прадідів, які захищали рідну країну від німецьких загарбників, віддавали життя в ім’я великої перемоги; пригадували тих, хто загинув на полях під час жорстоких боїв, у фашистських катівнях і концтаборах.

У кожної родини своя неповторна фронтова історія: хтось рятував Неньку-Україну, знищуючи кривдників в небі, хтось торував шлях в морі на есмінцях, а хтось боронив українські степи і брав участь у форсуванні Дніпра.

День 8 травня присвячений пам’яті жертв Другої світової війни та примиренню між країнами-учасницями. Тоді 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікували його наступного дня в Берліні. Із цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи і США були проведені багатолюдні святкування. День пам’яті був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці завершення Другої світової війни.

В Указі Президента України зазначено, що цей пам’ятний день встановлений для «гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та вираження поваги всім борцям проти нацизму». В Україні символом Дня пам’яті вважається червоний мак і гасло «1939-1945. Ніколи знову». Червоний мак, який символізує кривавий слід від кулі, є міжнародним символом пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

9 травня святкують як День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років. Адже, усім відомо, термін «Велика Вітчизняна Війна» використовували в колишньому СРСР, щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали спільну Вітчизну. Пам’ятна дата була ухвалена Верховною Радою України 9 квітня 2015-го в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

Зазвичай, з нагоди свят в Києві та обласних центрах України встановлюється почесна варта біля пам’ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом та вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років, а також урочисто покладаються вінки і квіти. У храмах проводяться молебні та служби на честь спомину про загиблих воїнів.

Цьогоріч в Україні День памяті і примирення та 75-та річниця Великої Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проходили за особливих обставин. Через карантин масові заходи були скасовані. Тож данину пам’яті героям, вітання ветеранам більшість українців висловлювали, не виходячи з дому, в колі родин, кожна з яких вже 75 років є хранителькою власної трагічної історії найкривавішої у світі війни.

Світла й вічна пам’ять загиблим! Здоров’я, мир і добробут живим!

Ніхто не забутий, ніщо не забуте!

Контакти