Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Перемоги кафедри графічного дизайну на міжнародному конкурсі “Pangram”!

Дата: 11.06.2020 | Рубрика: Новини

“Pangram” – Міжнародний студентський конкурс з шрифту і каліграфії. З року в рік він набирає потужності, а престиж перемог в ньому дедалі зростає. Темою конкурсу 2019/2020 навчального року стала — «Історія писемності. Події, дати, особистості».

Мета конкурсу –розвиток шрифтової культури України та популяризація культурних традицій народів різних країн, розширення та укріплення творчих контактів, сприяння професійному спілкуванню студентів і фахівців шрифтової справи, обміну досвідом різних каліграфічних шкіл України та інших країн, підвищення професійного рівня підготовки фахівців та популяризація значимості дисциплін із каліграфії шрифту та типографіки у студентському середовищі.

Задача для молоді була візуальна інтерпретація ролі певних подій та вплив особистостей на розвиток систем письма народів світу, а також становлення шрифтового дизайну в цілому.

Обирали претендентів на перемогу поважне журі, членами якого були провідні графічні дизайнери та педагоги даної галузі України, Польщі, Америки, Німеччини, Болгарії, Вірменії, Єгипту:

  • Віктор Харик – дизайнер шрифту, автор досліджень та доповідей з історії та теорії шрифту, делегат ATypI від України, засновник групи «Щедрик: шрифтова поміч» (Німеччина).
  • Едик Габузян – завідувач відділення розробки шрифтів в Національній бібліотеці Вірменії, ініціатор та організатор міжнародного конкурсу шрифту GRANSHAN, викладач шрифту у Держаній академії мистецтв (Єреван).
  • Тетяна Іваненко – доцент кафедри графічного дизайну Харківської академії дизайну і мистецтв, член Спілки художників України, ініціатор та організатор конкурсу PANGRAM (Україна, Харків).
  • Володимир Стасенко – завідувач кафедри графічного дизайну і мистецтва книги Української академії друкарства (Україна, Львів).
  • Наталія Синєпупова – засновник і викладач School of Visual Communication, арт-директор дизайн-студії МЕТА2. Член експертної ради з дизайну Українського культурного фонду (2018), член журі міжнародних фестивалів, графік-дизайнер з двома вищими дизайн-освітами (НАОМА, Британська Вища Школа Дизайну)..
  • Джон Д. Беррі – типограф, дизайнер книг, редактор та друкарський консультант. Експрезидент ATypI (Association Typographique Internationale) та колишній редактор і видавець U&lc (Upper & lower case), доцент у Корнішському коледжі мистецтв. Він є засновником та директором Типографічного інституту Скрипта (США).
  • Андрій Константинов – шрифтовий дизайнер, засновник словолитні MintType. Орієнтований зі своїми доробками на західний ринок, тому зазвичай його шрифти не містять якихось місцевих особливостей. Андрій намагаєтсья їх робити універсальними. Став відомий тим, що його модифікована версія шрифту Proba Pro використана “Агентами Змін” у якості навігаційного шрифту Києва (Київ, Україна).
  • Олександр Кулаженко – художній редактор, завідувач редакцією видавництва «Наука і техніка» АН Білорусі, видавництва «Білорусь», член Спілки дизайнерів Республіки Білорусь. Володар більше 40 дипломів республіканських, міжзональний і всесоюзних конкурсів мистецтва книги. Переможець Національного конкурсу «Мистецтво книги-2009» в номінації «Кращий дизайнер книги» (Білорусь).
  • Криштоф Кохнович – професор університету, керівник студії дизайну літер. Декан факультету графіки та візуальних комунікацій. Він займається широко зрозумілою дизайнерською діяльністю: типографією, дизайнерською графікою, а також театральним і телевізійним дизайном. Автор багатьох наборів для телевізійних програм, реалізованих у Познанській філії Польського телебачення, та численних театральних постановок (Польща).
  • Барбара Галінська – членкиня товариства каліграфів Польщі. Проводить майстер-класи з каліграфії в Юзефуві (передмістя Варшави), а також в скрипторії Villa Nova в музеї-палаці короля Яна III (ПКольща).
  • Христина Борисова – професор, керівник студії шрифтового дизайну та каліграфії. Членкиня спілки художників Болгарії та співзасновник New Vision International Group (Болгарія).
  • Haytham Nawar – практикуючий художник і дизайнер, а також вчений у галузі мистецтва та дизайну. Доцент кафедри мистецтв в American University in Cairo. Є засновником Кайротроніки, Каїрського міжнародного фестивалю мистецтв електронних та нових медіа (Єгипет).

Міжнародне журі розглядало роботи за такими номінаціями:

  • Каліграфія
  • Летеринг
  • Декоративний алфавіт
  • Акцидентний шрифт
  • Текстовий шрифт
  • Шрифтовий плакат

Загалом серед конкурсантів було подано 300 робіт з багатьох міст України, а також Латвії, Болгарії, Польщі та Арменії. Свої проєкти на конкурс надіслали студенти 2-го і 3-го курсів кафедри графічного дизайну, щоб розкрити свої творчі здібності, поборотися за нагороди та гідно презентувати Університет культури.

Результатом участі в International student competition on Font and Calligraphy стали перемоги та отримані нагороди :

  • Лілія Помелова – диплом ІІ ступеню (постер “100 років”) та особистий диплом від члена журі, керівник Наталя Удріс

  • Дмитро Гринько – диплом ІІІ ступеню (шрифт “Кітаі”), керівник Тетяна Божко

  • Наталія Ходаківська – диплом ІІІ ступеню (постер “Письмо”), керівник Наталя Удріс

  • Даниіл Тимошенко – диплом ІІІ ступеню (постер ” шрифт Брайля”), керівник Наталя Удріс

  • Ліза Чаїнська – персональний диплом від члена журі (шрифт “Натяк”), керівник Оксана Чуєва

Члени журі відзначили змістовну та концептуальну глибину надісланих плакатів, а також Ґрунтовну роботу керівників з підготовки талановитих дизайнерів. Оксана Чуєва отримала подарунок від члена журі – дві книги з історії графічного дизайну з авторськими підписами.

Конкурс дав можливість сучасній молоді продемонструвати власний світогляд через переосмислення літературних сюжетів шляхом унікального поєднання візуальних і художніх стилістик. Він став прикладом того, що дистанційна форма навчання нічим не заважає активним та здібним студентам не лише набувати нових знань, але й здобувати визнання своїх проєктів графічного дизайну.

Вітаємо представників кафедри графічного дизайну з перемогами у Міжнародному студентському конкурсі шрифту і каліграфії «Pangram», і бажаємо не зупинятися у своїй творчій діяльності та продовжувати брати участь в інших конкурсах. Тому що дизайн – це спеціальність для досягнення найвищого пілотажу в якій,  необхідно вміти заявляти про себе світові.

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року