Перша премія за авторський стендап

Дата: 25.05.2020 | Рубрика: Новини

Першокурсник РЕМС факультету сценічного мистецтва Cергій Терзов підкорив Всеукраїнський дистанційний інтернет-фестиваль-конкурс «Юні таланти України 2020», що відбувся у Львові.

Формат заходу не став йому на заваді, як і багатьом талановитим особистостям, котрим відповідно до умов конкурсу потрібно було створити відео власних виступів і надіслати на електронну адресу організаторів для визначення результатів. Фестиваль виявився доволі масштабним, охопивши різні вікові категорії і мистецькі напрями: вокальне мистецтво (солісти, дуети, ансамблі); хореографічне мистецтво (солісти, дуети, малі та великі форми, ансамблі) та оригінальне мистецтво (солісти, дуети, ансамблі).

Сергій представив на розгляд журі авторський віршований стендап «Карантин у селі» в номінації «Художнє читання» і здобув диплом лауреата Першої Премії та іменний кубок Всеукраїнського дистанційного інтернет-фестивалю-конкурсу «Юні таланти України 2020».

Як розповів переможець, упродовж першого року навчання в університеті культури він написав уже декілька невеличких естрадних монологів і стендапів, один з яких і зачитав під час онлайн-фестивалю. До речі, зазначену тему Сергій обрав не випадково, адже за умовами фестивалю твір мав бути актуальним і відповідати проблемам сьогодення.

«Чому тема села? Я виріс у селі на Кіровоградщині. Тому тема сільського життя мені дуже близька. От я і надумав висвітлити життя людей на селі у своїх стендапах. А перемога у фестивалях ще більше надихає мене на професійний розвиток як майбутнього режисера і артиста естради!» – поділився Сергій Терзов і додав, що завжди мріяв про творчу професію, оскільки це окремий цікавий та наповнений емоціями світ.

Авторські твори, особливо естрадні монологи та стендапи, за словами мистецтвознавців, є досить складною естрадною формою, адже вони повинні вирізнятися влучним гумором і жартами. А сучасного глядача та професійне журі сьогодні досить складно здивувати. Тут повинна бути і творча фантазія, і художня цінність твору, оригінальність, образність, яскраве виконання та артистизм. У Сергія, як запевняють судді, все вийшло, він вдало представив оригінальний стендап і вразив талановитим читанням.

Готуватись до фестивалю-конкурсу Сергію Терзову допомагала майстер курсу Мирослава Мельник, яка розповіла, що в її студента є чимало креативних ідей, а найголовніше – велике бажання розвиватися в професії та реалізовувати свої здобуті навички.

«Сергій – талановитий, амбітний і креативний студент. Тому сьогодні перед нами, педагогами, стоїть важливе завдання – підтримати та допомогти сучасній молоді розкрити свій творчий потенціал, правильно реалізувати свої здібності».

І творчим наставникам талановитого студентства це вдається, адже це не єдина перемога юного стендапера. «Карантин у селі» Сергія Терзова прозвучав на Всеукраїнському дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв «Сяйво ПервоЦвітів», що проходив у Києві. Першокурсник одержав диплом за 1 місце та медаль переможця у номінації «Театральне мистецтво» (розмовний жанр).