Першість бандуристів у всеукраїнському фестивалі-конкурсі

Дата: 04.09.2020 | Рубрика: Новини

Вітаємо студентів заслуженого артиста України, кандидата мистецтвознавства, доцента факультету музичного мистецтва Університету культури Тараса Яницького із блискучою перемогою у III Всеукраїнському фестивалі-конкурсі творчої молоді «Срібне сяйво-2020».

Перемогу здобули:

I місце – номінація «Інструментальна музика» (вікова категорія D) – Олена Гнип, студентка III курсу спеціалізації «Бандура і кобзарське мистецтво»;

I місце – номінація «Інструментальна музика» (вікова категорія D) – дует «SisTer»: Світлана Вербещук та Ольга Вербещук.

Фестиваль «Срібне сяйво» проходив у місті Нетішині Хмельницької області. Серед основних завдань мистецького заходу – інтеграція у фестивальний рух європейських країн, виявлення і підтримка талановитої молоді, взаємозбагачення культурних традицій регіонів України, утвердження та розвиток українського сценічного мистецтва, естетичний і духовний розвиток молодого покоління, зміцнення й розширення культурних, інформаційних та ділових зв’язків, а також обмін професійним досвідом режисерів, балетмейстерів, композиторів, поетів і виконавців.

Конкурсанти змагались у чотирьох вікових категоріях. У групі А (учасники від 6 до 9 років), у групі B (10-13 років), у групі С (молодь віком від 14 до 17 років), у групі D (конкурсанти від 18 до 35 років).

Учасники презентували власну творчість у різних жанрах: вокал (естрадний, народний, академічний), хореографія (класична, естрадна, народна, бальна, сучасна), інструментальна музика (народна, естрадна, класична), художнє слово, образотворче мистецтво (живопис, графіка), декоративно-ужиткове мистецтво (розпис, витинанки, ткацтво, батик).

Оцінювало учасників фестивалю професійне журі, до складу якого увійшли заслужені працівники культури України та заслужені діячі мистецтв України.

Студентки факультету музичного мистецтва Університету культури підкорили журі талантом, творчим запалом та шаленою енергетикою. Вони продемонстрували справжню відданість своїй справі, автентичність української музики і гідно посіли перші місця на всеукраїнському фестивалі-конкурсі.