Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Плакатні твори студентів-графіків Університету культури ввійдуть до фондів Музею історії Києва

Дата: 19.09.2022 | Рубрика: Новини

У межах об’єднаної виставки «Щоб пам’ятати» студенти кафедри графічного дизайну і реклами КНУКіМ представили плакатний проєкт «На сніданок була війна»!

Авторські твори експонували в Музеї історії Києва, до якого завітали делегації з Київської міської державної адміністрації, керівництво музею, знані мистецтвознавці, висловивши схвальні відгуки щодо патріотичної графіки.

Куратором і учасником події став викладач кафедри, заслужений художник України Андрій Будник, який вкотре підтримав молодь і допоміг втілити творчий проєкт.

«Вони це заслужили – прийти на вернісаж із друзями і батьками, викупатися у променях слави, давати інтерв’ю, бути зірками фотосетів, увійти в історію! Заслужили, тому що створювали свої роботи у перші години і дні війни, у бомбосховищах, в евакуаційних потягах, на вокзалах, на окупованій території… Це вистраждані, але справедливі слава і визнання! Дай їм Боже П-Е-Р-Е-М-О-Г-И, мирного неба, щасливого творчого життя!» – звернувся до юних авторів плакатів Андрій Будник.

За сприяння куратора побували на плакатній виставці й першокурсники кафедри графічного дизайну і реклами, котрим пощастило в перші ж дні навчання познайомитись із визначними майстрами українського мистецтва, прослухати кураторські екскурсії, побачити, як стають зірками старшокурсники.

Отже, дійсно, автори плакатних творів – Антоненко Анастасія, Лазебнюк Валерія, Петренко Діана, Дворнік Валентина, Носкова Анастасія, Шупікова Тетяна, MRPL, Болбас Володимир, Бухарська Анастасія, Володько Вікторія, Головко Ірина, Гунько Єлизавета, Карєєв Кирило, Кіптіла Інна, Лагута Валентина, Ломко Ольга, Люшня Ярослав, Микитенко Микола, Мусієнко Катерина, Перепелиця Марина, Попова Марія, Пошабля Олександра, Рабенко Руслан, Рубленко Оксана, Трохимчук Юлія, Щавінська Яна, Y A D S U N – зірки, котрі згодом стануть героями документального серіалу «Митці у країні війни», що знімається за фінансової підтримки USAID (Агенції США з міжнародного розвитку).

Варто підкреслити, що в українській столиці це вже третя виставка плакатів студентів-графіків «На сніданок була війна». Перша відбулась, коли всі заклади були зачинені, у вітринах галереї «Митець», 12 квітня, якраз після втечі рашистських військ з-під Бучі. Друга – на Подолі, у Центральній районній бібліотеці ім. І. Франка, 11 травня. Також твори проєкту стали частиною мистецьких експозицій, що влаштовували закордонні колеги в Польщі, Болгарії, США, Іспанії та Австралії.

Наступна подія за участі творчої молоді кафедри графічного дизайну і реклами КНУКіМ – Artist Talk – відбудеться у залах музейного комплексу 24 вересня.

За підсумками виставки «Щоб пам’ятати» всі твори студентського плакатного проєкту перейдуть на довічне зберігання у фонди Музею історії Києва як унікальні артефакти.

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року