Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Практичні реалії професії

Дата: 19.12.2016 | Рубрика: Новини

Студенти 1-го курсу Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи поринули у світ майбутнього фаху на ознайомчій практиці.

Допомагала молоді розкривати тонкощі обраної професії куратор практики Наталія Кобижча. Майбутні книгознавці та бібліотекарі побували у «Золотому кільці» історичних та художніх пам’яток столиці України, де знаходиться шедевр архітектурного та дизайнерського мистецтва ХІХ ст. – будинок родини відомих цукрозаводчиків Терещенків. Нині тут розташована Національна наукова медична бібліотека України. Як дізналися першокурсники, ресурсна книжкова база установи є однією з найбільших у Європі і нараховує понад 1,5 млн. примірників літератури медико-біологічного спрямування багатьма мовами світу.

1

Студенти мали можливість на власні очі побачити один із найбільших спеціалізованих галузевих фондів країни – фонд патентної та нормативно-виробничої медичної документації (202 тис. примірників) та Центр польської медичної книги, до якого надходять книги і журнали польських видавництв з різних проблем медицини як польською, так і англійською мовами.

Неабияке зацікавлення у першокурсників викликали автентичні інтер’єри зі старовинними меблями і таємничі сейфи віденської фірми.

КНУКіМівці також завітали до Національної історичної бібліотеки України, яка є Всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України, а її фонд складає понад 800 тис. одиниць зберігання.

4

На першокурсників у бібліотеці чекала екскурсія відділом комплектування фонду, відділом організації каталогів, організації та зберігання фонду, депозитарного зберігання, довідково-бібліографічної та інформаційної роботи, відділом абонемента і читальних залів. Фахівці відділу стародрукованих, рідкісних та цінних книг підготували для гостей цікаву презентацію стародруків.

7 9

У Державній науковій архiтектурно-будiвельній бiблiотеці ім. В. Г. Заболотного студенти познайомилися з історією закладу, роботою відділів обслуговування читачів, бiблiографiчно-iнформацiйної роботи, рiдкiсної книги і краєзнавства, комплектування й наукової обробки літератури, книгозберiгання, організаційно-методичної та масової роботи й автоматизації бібліотечних процесів і долучилися до «шляху книги у бібліотеці». Надзвичайно цікаво і захоплююче для майбутніх фахівців було те, що їм власноруч дозволили погортати стародруки.

10 12

Ознайомча практика для першокурсників напряму підготовки «Інформаційна аналітика» розпочалася у «базовій науково-дослідній установі аналітико-прогнозного супроводження діяльності Президента України» – Національному інституті стратегічних досліджень. Студенти мали можливість дізнатися «з перших вуст» про різні сторони аналітичної діяльності, переваги і ризики професії аналітика, джерела і специфіку підготовки аналітичних матеріалів.

Зустріли майбутніх професіоналів вчений секретар Інституту, доктор економічних наук, професор Олександра Ляшенко та очільник відділу інформаційної безпеки і розвитку інформаційного суспільства, доктор політичних наук Дмитро Дубов, які поінформували гостей про структуру, цілі та завдання Інституту, основні наукові праці, що готуються його співробітниками.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Спілкуючись із студентами, Дмитро Володимирович акцентував увагу на практичних аспектах діяльності аналітиків Інституту, окреслив порядок підготовки та структуру аналітичних матеріалів. Зокрема, за словами експерта, співробітниками Інституту здійснюється підготовка аналітичних звітів, аналітичних доповідей та інформаційно-довідкових матеріалів на замовлення Адміністрації Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ, Міністерства інформаційної політики.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Майбутні аналітики дізнались про роль суб’єктивного чинника в підготовці аналітичних матеріалів, а також вивчили відмінності аналітичної записки від аналітичної доповіді та інформаційно-довідкового матеріалу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У своїй розповіді Дмитро Дубов поділився секретами адаптації матеріалу під замовника, правилом «перевірки перевіреного» та специфікою використання у роботі неперевірених, але достатньо вірогідних даних. Особливу увагу він приділив процесу підготовки Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Розповідь експерта викликала жваве обговорення і численні запитання з боку студентів. Талановита молодь цікавилась тим, як змінилась робота Інституту з 2014 року, чи є в роботі експертів табуйовані тем та чи складаються прогнози і як саме це відбувається.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Перші кроки студентів Кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи у світ майбутніх професій запам’яталися новими практичними знаннями, яскравими враженнями і стали початком тривалого та плідного набуття молоддю професійних умінь.

Контакти