Про журналістику з Вадимом Лубчаком

Дата: 10.09.2018 | Рубрика: Новини

На Факультеті зв’язків з громадськістю і журналістики відбулась цікава зустріч у рамках творчого клубу Миколи Тимошика «Віч-на-віч з особистістю». Гостем став відомий журналіст Вадим Лубчак – головний редактор сайту UA/TV (канал іномовлення України).

Микола Тимошик зазначив, що Вадим Лубчак є знаковою постаттю в українському інформаційному просторі, пройшов чималий шлях, аби стати тим, ким він є, і завітав до студентів, щоб представити себе у професії і професію в собі.

Зустріч проходила у форматі діалогу. Вадим Лубчак відповідав на запитання молоді, розповідаючи про перспективи інформаційної журналістики в Україні, виробничо-технологічний процес на каналі, та поділився журналістським досвідом.

«На старті журналістської кар’єри я раджу вам розвиватись у різних напрямках. Професійний журналіст має розумітись на всіх процесах створення матеріалу (писати тексти, редагувати, знімати, монтувати).

На медійному ринку бракує журналістів з певних тематик, тому раджу вам обрати те, що вам до душі, та наполегливо працювати у цьому напрямку», – зауважив Вадим.

За словами спікера, журналістика покликана інформувати суспільство, формувати суспільну думку, але потрібно завжди знаходити золоту середину у подачі новин. «Ви обов’язково маєте перевіряти достовірність наявної інформації, користуватись декількома джерелами та об’єктивно сприймати і подавати відомості».

Молодь Факультету зв’язків з громадськістю і журналістики також поцікавилась у Вадима, якою кількістю мов має володіти журналіст. «Ви будете дещо некомпетентні, якщо не опануєте хоча б англійську. Знання мов – це елементарний інструмент розширення професійних горизонтів», – відповів гість.

Завершуючи спілкування з молоддю, Вадим Лубчак підкреслив, що журналіст повинен знаходитись там, де твориться історія його країни, бути небайдужим, але водночас і неупередженим, щоб потім зуміти донести основну інформацію до аудиторії. Усі рейтинги каналів, газет, сайтів базуються на людських емоціях і їхньому сприйнятті поданої інформації, тож хороший журналіст має не тільки об’єктивно, але і змістовно, цікаво та оригінально інформувати.

Тож студентська молодь отримала корисні поради на професійне майбутнє та дізналась чимало цікавого про журналістику від головного редактора сайту UA/TV (канал іномовлення України) Вадима Лубчака.

Варто зазначити, що згодом на студентів чекає ще чимало зустрічей і майстер-класів у межах творчого клубу Миколи Тимошика «Віч-на-віч з особистістю».