Сергій Пустовалов – людина дивовижної вдачі

Дата: 28.12.2018 | Рубрика: Новини

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбулась презентація біобібліографічного покажчика, підготовленого з нагоди 65-річчя Сергія Жановича Пустовалова, знаного науковця, доктора історичних наук, археолога, дослідника катакомбної культури, автора близько 300 наукових праць, багатьох навчальних курсів, фахівця з визначення автентичності та ідентифікації старожитностей.

Подія зібрала колег-науковців Університету культури та м. Києва, викладачів, аспірантів Сергія Пустовалова, студентів Кафедри музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей. У виступах звучали вітання, спогади про цікаві події з життя, пов’язані з ювіляром та щира вдячність за плідну співпрацю і людяність.

Відкрив захід кандидат культурології, доцент Кафедри інформаційних технологій, директор Наукової бібліотеки Юрій Горбань. «Колосальний досвід та довгі роки праці знаменують Сергія Жановича Пустовалова як універсального та неперевершеного науковця, фаната своєї професії. Він щиро любить свою справу, розуміє, відчуває та із захопленням розповідає про неї кожному, хто зацікавлений у вивченні минулого та розбудові майбутнього», – зазначив Юрій Іванович і побажав ювіляру натхнення на нові наукові звершення, здійснення мрій, вдячних студентів та невичерпного оптимізму.

Від укладачів покажчика виступила завідувач науково-методичного відділу бібліотеки Світлана Винокурова, яка ознайомила присутніх зі структурою покажчика, подякувала всім, хто долучився до його створення. Світлана Геннадіївна підкреслила, що презентоване видання – це результат колективної праці. Як розповіла пані Світлана, покажчик «Пустовалов Сергій Жанович» продовжив серію «Видатні вчені КНУКіМ», мета якої – систематизація та оприлюднення інформації про науковців університету, їхній доробок, висвітлення яскравих особистісних якостей.

Прозвучали сердечні слова вітання від декана Факультету інформаційної політики і кібербезпеки, кандидата культурології, доцента Валерія Кушнарьова, який поділився своїми враженнями від лекцій Сергія Жановича, визначивши їх як класичні, академічні й цікаві. Також Валерій Володимирович зауважив, що із завідуючим Кафедрою музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей завжди легко працювати.

У свою чергу з великою повагою до Сергія Жановича Пустовалова звернулася заступник декана Факультету інформаційної політики і кібербезпеки, кандидат історичних наук, професор Олена Олександрівна Каракоз: «У Вашій особі поєднався талановитий історик-археолог, допитливий і сумлінний вчений, надзвичайно творча особистість, потужний викладач. Нехай множаться гаразди в житті, повниться радістю душа, збуваються всі ваші мрії та надії, а кожен день наповнюється корисними справами та земними радощами!».

Завідувач Кафедри інформаційних технологій, доктор історичних наук, професор Тетяна Василівна Новальська у своєму вітальному слові зазначила: «Широта наукових інтересів Сергія Жановича коливається від неоліту до середньовіччя та нового часу, він автор біля 300 наукових робіт. До того ж, висококласний педагог, формує наукову школу. Людина яскрава, здібна, порядна, блискучий організатор, і, окрім того, має талант поета».

Із вітаннями звернувся кандидат історичних наук, ректор Київського університету культури Володимир Іванович Пилипів: «Ви, Сергію Жановичу, особистість унікальна, творча – талановитий науковець, чудовий викладач, іще й поет. Бажаю, щоб енергія творчого пошуку не вичерпалася, щоб ви залишались і надалі улюбленцем студентів. А ще – миру, злагоди, добробуту».

Привітав колегу в цей день кандидат історичних наук, професор Сергій Якович Ольговський. «Вітаючи свого друга з ювілеєм, я бажаю йому міцного здоров’я, особистого щастя, творчої наснаги і подальших наукових досягнень». Також він подякував Сергію Пустовалову за відродження на кафедрі найкращих традицій, багаторічну спільну працю і взаємну підтримку.

Вдячність та привітання висловила випускниця кафедри, а нині кандидат історичних наук, доцент Ганна Олександрівна Андрес: «Я щаслива, що вчилася у вас, що працюю під вашим керівництвом. Ви – молодший за всіх нас, бо вам все цікаво, і наука, і люди, і життя».

До поздоровлень також приєдналися викладачі Факультету інформаційної політики і кібербезпеки, випускники (кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Денис Сергійович Гречко, кандидат педагогічних наук, професор, Юлія Миколаївна Ключко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Григорій Володимирович Лупаренко, кандидат культурології, доцент Денис Олександрович Король), друзі, товариші.

Яскравим було слово студентів-першокурсників кафедри – вони привітали Сергія Жановича Пустовалова віршами й піснею.

У виступах кожен пригадував життєві ситуації, в котрих важливу роль зіграв Сергій Жанович (навчання у нього, поради або приклад). Всі наголошували на чудових людських якостях Сергія Пустовалова – повага до людей, інтелігентність, вміння відстоювати власну думку. Із захопленням говорили про мистецькі таланти ювіляра!

В урочистих промовах звучали побажання натхнення, енергії на втілення нових досліджень, видання задуманих наукових праць, виховання науковців-послідовників, нових віршів і, безумовно, міцного здоров’я!

У відповідь на щирі й теплі слова та побажання Сергій Жанович прочитав один із своїх віршів і подякував всім, хто долучився до поздоровлень. А про себе сказав: «Я звик працювати, займатись улюбленими справами. Головна причина, що свого часу перейшов до КНУКіМ – приємно працювати в такому колективі. А видання презентованого сьогодні покажчика – це ще одна цеглинка в імідж Університету культури».