Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Слов’янська мелогеографія

Дата: 19.05.2014 | Рубрика: Новини

Фольклористи Київського національного університету культури і мистецтв – студенти і викладачі Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва Факультету музичного мистецтва взяли участь у науковій конференції, присвяченій народній музичній творчості Національної музичної академії України.

Науковий фольклорний форум – щорічна традиція мистецького вишу. Як і минулого року, були запрошені відомі КНУКіМівські фольклористи – кандидат мистецтвознавства, доцент Маргарита Скаженик, заслужена артистка України, професор Раїса Гусак, керівник фольклорного ансамблю «Многая лєта», доцент Ганна Коропніченко. Доповідачами секції «Молода етномузикологія України 5» були студенти-фольклористи ІІ і ІV курсів ФММ КНУКіМ Марія Ковалик, Ольга Вакулич, Йосип Чава і Олег Коробов.

й5

Варто відзначити, що змістовні обґрунтовані доповіді молодих КНУКіМівських науковців на фольклорному заході, до якого долучилися і представники з Білорусі, Росії, Литви, різних міст України (Києва, Харкова, Чернігова, Луцька, Львова), були схвально сприйняті поважним зібранням.

в1

Марія Ковалик, студентка ІІ курсу спеціалізації «Музичний фольклор» ФММ КНУКіМ виступила з доповіддю на тему: «Ткацькі традиції на фестивалі «Волинське віче»: про один рідкісний пісенний жанр» (науковий керівник: канд. мистецтвознавства М.В. Скаженик). М. В. Скаженик підготувала ще одного доповідача – Ольгу Вакулич, студентку-фольклористку ІІ курсу КНУКіМ, яка доповідала на тему: «Традиційне святкування Купала в селах Новоселівка і Косарево Млинівського району Рівненської області: обрядодії, пісні, термінологія». Вразив усіх присутніх науковців Йосип Чава – студент-фольклорист ІІ курсу КНУКіМ з доповіддю «Ознайомчі експедиції у села Іршавського району Закарпаття» (науковий керівник – заслужена артистка України, доц. Р.Д. Гусак). Усі ці доповіді були заслухані на секції «Молода етномузикологія України-5». Дослідження Олега Коробова «Проблеми перетворення етномузикологічних колекцій на електронні архіви: рекомендації державного стандарту, структура та ім’я» (науковий керівник – канд. мистецтвознавства М.В. Скаженик) було представлене на секції «Архівістика».

мрг3-1

Викладачі-фольклористи КНУКіМ стали учасниками секцій: «Структура, мелотипологія і мелогеографія» та «Українська північ і Лівобережжя». Кандидат мистецтвознавства Маргарита Скаженик доповідала на тему: «Звуковисотні різновиди трирядкових шестидольних весільних наспівів на північній і центральній Житомирщині». А старший викладач Ганна Коропніченко – з доповіддю «Структурно-стилістичні особливості пісенної лірики Київщини».

м3-1

У вітальному листі до керівництва КНУКіМ завідувач лабораторії етномузикології при НМАУ, кандидат мистецтвознавства І. Клименко зауважила: «Доповіді КНУКіМівців були ґрунтовними, змістовними і виконані на високому професійному рівні.

р1

Вітаємо фольклористів Київського національного університету культури і мистецтв з науковими досягненнями! Бажаємо нових звершень і визнання в науковому світі України та світової наукової спільноти.

Контакти