Соціально-культурна проблематика очима студентів

Дата: 16.12.2019 | Рубрика: Новини

У Міжнародному культурному центрі «Сяйво» відбувся ІІ-й етап інтелектуального конкурсу в межах науково-просвітницького форуму «Студентський Давос», що є адаптованою моделлю однойменної всесвітньої зустрічі.

Студентський захід щорічно проводиться з метою підтримки обдарованої молоді, яка опікується дослідженнями питань культури, політики, історії, соціології, екології, економіки та інших галузей знань, а також здійснює практичну або експериментальну діяльність у цих сферах.

У ІІ-му етапі конкурсу за тематичним блоком «Соціально-культурна проблематика» взяли участь студенти Університету культури – команда «Месники науки»: Анна Павлова (факультет міжнародних відносин, 3-й курс), Арсен Мартищук (факультет міжнародних відносин, 2-й курс) та Анна Федоренко (факультет зв’язків з громадськістю і журналістики, 1-й курс). Науковці-початківці успішно представили спільну доповідь на тему «Віртуалізація культури в добу Інтернет-технологій: загрози і перспективи».

У своїй промові вони торкнулися актуального питання віртуалізації культури -– процесу, який знаходить свій прояв у створенні онлайн музеїв і бібліотек, форм віртуального дозвілля (чати для спілкування, соціальні мережі, тощо), віртуальних турів та інших численних соціокультурних практик.

Молодь Університету культури звертає увагу на зв’язки комп’ютерних реальностей з театром і кіно, «мережевим мистецтвом», гіпертекстовою літературою та іншими аспектами творчої діяльності.

Анна Павлова, Арсен Мартищук та Анна Федоренко наголошують, що відносини людини зі світом під впливом віртуалізації культури, з одного боку – сприяють розвитку особистості, розширюють культурне поле її життя, формують нові смислоутворюючі центри; а з іншого – чинять деформуючу дію, змінюючи образ мислення і менталітет, культурні норми та цінності.

Варто зазначити, що команда наших студентів під назвою «Месники науки» й надалі змагатиметься з представниками інших закладів вищої освіти, тож потребує підтримки, котра становитиме 20 % від загальної оцінки (80 % – оцінка членів журі).

Проголосувати за «Месників науки» можна за посиланням: https://www.facebook.com/groups/MolodDavos/permalink/435133987433346/, попередньо приєднавшись до групи Міжнародний культурний центр «Syaivo». Тож допоможімо їм здобути заслужену перемогу й втілити свої ініціативи в життя!