Студентський ансамбль «Кралиця» – переможець міжнародного конкурсу традиційної пісні

Дата: 25.09.2012 | Рубрика: Новини

Фольклорний ансамбль «Кралиця» кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва КНУКіМ з VІІІ Міжнародного конкурсу традиційної народної пісні «Разродимая сторонка», який проходив у Волгограді (Російська Федерація), повернувся з новими гучними перемогами.

На конкурс студентів КНУКіМ запросили організатори творчого змагання – оргкомітет Всеросійського фестивалю козацької культури «Станица» і особисто ректор Волгоградського державного інституту мистецтв і культури, професор Віктор Кирилович Крючек.

З викладачами і студентами Волгоградського інституту культури студентський студентський фольклорний ансамбль «Кралиця» давно і плідно співпрацює: минулого року в КНУКіМ проходив Міжнародний семінар-практикум народних фольклорних колективів, на які й був запрошений ансамбль «Радуга» на чолі з викладачем кафедри традиційної культури Волгоградського інституту культури, заслуженим працівником культури РФ Оленою Володимирівною Кріушиною. Донськими піснями тоді насолоджувалася уся переповнена актова зала Університету. Цього року волгоградська земля теж радо зустрічала українську студентську делегацію.

Окрім участі в конкурсній музичній програмі, де «Кралиця» виконувала обрядові, ліричні й танцювальні  пісні з Чернігівщини, Полтавщини, Рівненського і Житомирського Полісся, учасники ансамблю взяли участь в науково-творчих семінарах, майстер-класах з народного вокалу й календарної обрядової культури, молодіжних танцювальних етно-вечірках, познайомилися із відомими співаками – виконавцями донських козацьких пісень, творчими фольклорними колективами з Астрахані, Воронежу, Саратова, Москви, Волгоградської області.

Наших студенти також побували на зустрічі з відомим російським автентичним співаком, виконавцем народних козацьких пісень та романсів, солістом ансамблю козацької пісні «Станиця» (м. Волгоград) Юрієм Щербаковим.

Саме ця зустріч надихнула студентів КНУКіМ на перемогу: «Кралиця» була нагороджена дипломом І-го ступеню і здобула звання лауреата І премії Міжнародного конкурсу.

Після завершення конкурсної програми у Волгоградському драмтеатрі відбувся гала-концерт переможців, який транслювався у прямому ефірі місцевого телебачення. На цьому святі пісні «Кралиця» теж приємно відзначилась: художній керівник фольклорного ансамблю, заслужений працівник культури України, професор КНУКіМ Іван Григорович Сінельніков дав інтерв’ю Волгоградському державному телебаченню, де розповів про наш університет і про ансамбль-переможець.

Окрім яскравих конкурсних вражень, студенти нашого вишу насолодились чудовими краєвидами Волгоградської землі під час екскурсії на річку Дон, а також відвідали неповторний комплекс-меморіал «Мамаєв курган», присвячений усім, хто відвойовував наше мирне життя в часи Великої Вітчизняної війни, побачили одну із найвищих статуй світу, скульптурну композицію «Родина-мать зовёт!».

Крім цього, керівник ансамблю «Кралиця» Іван Сінельніков мав декілька зустрічей, на яких обговорювались питання поглиблення співпраці з ректором Волгоградського мистецького вишу та викладачами кафедри традиційної культури і її завідуючею – заслуженим працівником культури РФ, кандидатом мистецтвознавства, знаним російським етномузикологом, знавцем козацької донської традиційної культури Ольгою Григорівною Нікітенко.

Студентський фольклорний ансамбль «Кралиця» щиро дякує за допомогу в організації поїздки на конкурс ректору КНУКіМ, професору Михайлу Поплавському, директору Інституту мистецтв, професору Олександру Скнарю, декану Факультету музичного мистецтва, професору Надії Брояко і завідувачу Кафедри фольклористики, народнопісенного виконавства та хорового мистецтва, професору Наталії Регеші.