Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

«Сучасні проблеми музейної та пам’яткоохоронної діяльності»

Дата: 24.04.2017 | Рубрика: Новини

У рамках Днів науки КНУКіМ Кафедра музеєзнавства та пам’яткознавства організувала і провела науково-практичну конференцію студентів, аспірантів та молодих учених «Сучасні проблеми музейної та пам’яткоохоронної діяльності».

Привітав гостей та наголосив на необхідності виховання нової прогресивної молоді декан Факультету культурології, кандидат культурології Валерій Володимирович Кушнарьов та завідувач кафедри, доктор історичних наук, професор – Сергій Жанович Пустовалов.

Поділилися практичним досвідом та взяли участь у пленарному засіданні заступник начальника Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України Богдан Олександрович Моця; генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва Світлана Валеріївна Долеско, головний зберігач фондів Музею грошей Національного банку України Наталія Олексіївна Тріфонова; директор літературно-меморіального музею-квартири П.Г. Тичини Євгенія Кушнір, випускниця кафедри 2017 року.

У пленарному засіданні з доповіддю та презентацією на тему «Лувр як мистецька скарбниця європейської культури» виступила заступник завідувача кафедри з наукової роботи, доктор культурології, професор Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства Олена Миколаївна Гончарова.

Познайомила музейну спільноту з «Особливостями виникнення нових видів мистецтва в contemporary art» мистецтвознавець, кандидат філософських наук, доцент Олена Георгіївна Зайченко.

Участь у конференції взяли понад 40 учасників, молодих дослідників і науковців, які розкрили у своїх доповідях актуальні питання історії та археології, дослідили нормативно-правові акти ООН і ЮНЕСКО, законодавство України, вивчили особливості експертизи зброї, ікони, живопису, ювелірних та нумізматичних колекцій, проаналізували інновації в музейній та пам’яткоохоронній галузі.

Допомагали студентам у підготовці доповідей – доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри Сергій Пустовалов; Олена Гончарова – доктор культурології, професор, заступник завідувача кафедри з наукової роботи; Сергій Ольговський – кандидат історичних наук, професор; Юлія Ключко – кандидат педагогічних наук, доцент; Віктор Вечерський – заслужений діяч культури, кандидат архітектури, доцент; Сергій Руденко – кандидат культурології, доцент; Любов Чухрай – кандидат культурології, доцент; Олена Зайченко – кандидат філософських наук, доцент; Денис Гречко – кандидат історичних наук, доцент; Григорій Лупаренко – кандидат історичних наук, доцент; Олена Походяща – кандидат історичних наук, доцент; Тетяна Березнюк – асистент кафедри, магістр музейної справи.

Студенти, аспіранти та молоді вчені у своїх доповідях поєднали науковий пошук з досвідом навчальної, виробничої, переддипломної практики, результатами археологічних досліджень, музейної розвідки в Україні та Польщі.

Під час кави-брейк керівники музейних і пам’яткоохоронних установ, роботодавці мали змогу поспілкуватися та краще познайомитися з майбутніми працівниками їх закладів.

Робота конференції продовжилася студентськими студіями у двох секціях.

Правові аспекти музейної та пам’яткоохоронної діяльності дослідила третьокурсниця Альона Бобко, представивши доповідь «Резолюція Ради безпеки ООН щодо захисту культурних цінностей у випадку збройних конфліктів». Науковий керівник – Віктор Вечерський, заслужений працівник культури, кандидат архітектури, доцент Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства.

Варто відзначити доповідь студентки ІІ-го курсу Георгани Іванової, яка на прикладі колекції українських рушників представила доповідь «Історія та семантика рушника в українській культурі». Науковий керівник – Олена Гончарова, професор, доктор культурології, заступник завідувача Кафедри музеєзнавства і пам’яткознавства з наукової роботи.

Оригінальною була доповідь другокурсниці Софії Ржевуської, яка розповіла про наукову релевантність виставки японського та українського бойового мистецтва «Шлях воїна». Науковий керівник – Сергій Руденко, кандидат культурології, доцент.

Особливо цікавим поєднанням наукового дослідження та літньої археологічної практики у Вишгороді стала доповідь Анастасії Небесної і Анни Сокур «Культ черепів від давнини до сьогодення» (за матеріалами України). Науковий керівник – доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри Сергій Пустовалов.

Привернула увагу наукової спільноти доповідь Валерії Рудикіної «Шедеври в експозиції художнього музею Уффіці». Науковий керівник – Олена Гончарова, професор, доктор культурології.

Актуальністю відзначилася доповідь Марії Квартник на тему «Специфіка роботи арт-галереї в європейському та українському просторі». Науковий керівник – Олена Зайченко, мистецтвознавець, кандидат філософ. наук, доцент кафедри.

Усім учасникам науково-практичної конференції вручили грамоти, а почесним гостям і партнерам кафедри – подяки.

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року