Сучасні тенденції захисту авторських і суміжних прав

Дата: 10.05.2019 | Рубрика: Новини

На Кафедру шоу-бізнесу ФІМФіШБ з воркшопом «Сучасні тенденції захисту авторських і суміжних прав» завітала медіаюрист та адвокат Світлана Процишак.

Світлана поділилась зі студентами власним досвідом ведення судових справ та на прикладі представників шоу-бізнесу і відомих українських телепроектів показала прямі порушення авторських прав.

За словами гості, за 9 років роботи у цій сфері вона жодного разу не ставала на бік тих, хто ображав права журналістів.

Світлана Процишак розповіла про нові законопроекти авторських прав; як уникати конфліктних ситуацій; роялті; поділилась професійними порадами щодо оформлення авторський ідей та зосередила увагу на найбільш розповсюджених видах порушень авторських прав: піратство, плагіат, перетворення.

Юрист порадила молодим авторам в майбутньому пам’ятати про обов’язкове підписання договорів, аби потім отримувати від замовника оплату.

«Саме наявність цивільно-правового договору між режисером і сценаристом допомогли довести «Новому каналу», що він є правовласником ідеї проекту «Ревізор»», – зазначила Світлана.

Також спікер наголосила, що ідея завжди має бути юридично оформлена. Тільки тоді, на її думку, можна відстояти свої права та довести авторство. А сама ідея має вирізнятися критеріями оригінальності і новизни. «І неодмінно слідкуйте самостійно за власними авторськими правами, адже окрім вас ніхто цього не зробить», – додала пані Світлана.

Завдяки змістовному та цікавому майстер-класу від провідного медіаюриста студентська молодь тепер знає, як потрібно захищати власні ідеї і проекти, аби в майбутньому уникнути плагіату та піратства.