Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Тарас Шевченко. Мистецтво бачити і чути

Дата: 21.02.2019 | Рубрика: Новини

Він був кріпаком –

і став велетнем

у царстві людської культури.

Іван Франко

У Науковій бібліотеці Університету культури під гаслом «ТАРАС ШЕВЧЕНКО. МИСТЕЦТВО БАЧИТИ І ЧУТИ» відбулась відкрита лекція Людмили Касян, провідного наукового співробітника Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. Пшеничного – «Образ і творчість Т.Г. Шевченка в аудіовізуальних документах. Тематика, типологія, шляхи репрезентації документного масиву».

Лекція мала на меті висвітлення життя і творчості Т. Шевченка за допомогою аудіовізуальних документів та стала продовженням тривалої наукової, виховної, просвітницької співпраці бібліотеки і Кафедри музеєзнавства та експертизи історико-культурних пам’яток Факультету інформаційної політики і кібербезпеки.

Людмила Касян, розпочинаючи лекцію, наголосила, що, незважаючи на те, що у 2019 році відзначається 205 річниця від дня народження Тараса Григоровича, постать Шевченка продовжує формувати український культурний простір, сприяє осмисленню нашої ідентичності. У ХХІ столітті Шевченкіана стала предметом ґрунтовних історичних, культурологічних, мистецтвознавчих, музеєзнавчих досліджень.

Об’ємний образ Шевченка у світі нині формують різноманітні документи і матеріали: меморії, друковані, кіно, відео, фото, фотодокументи тощо. У Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. Пшеничного, як зазначила Людмила Григорівна, зберігається величезний аудіо і зримий сегмент історії та культури України. Вагому частку цього сегменту складає аудіовізуальна Шевченкіана. Найбільшою структурною одиницею Шевченкіани є фотоколекція (близько 600 документів ілюструють увічнення образу Тараса Шевченка в колективній пам’яті).

Крім лекційного матеріалу, учасники заходу мали можливість бачити і чути архівні записи, зокрема кадри кінохроніки з відкриття першого у світі пам’ятника Т. Шевченку у Харкові (1935 р.), фрагменти зйомок фільму «Сон» з Іваном Миколайчуком (1964 р.), аудіозапис пісні «Думи мої, думи мої…» у виконанні Бориса Гмирі.

Зважаючи, що учасниками лекції були студенти гр. МС-38 Кафедри музеєзнавства та експертизи історико-культурних пам’яток (куратор – Юлія Миколаївна Ключко, кандидат педагогічних наук, доцент), Людмила Касян акцентувала увагу на способах і формах використання документного масиву Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. Пшеничного у проведенні наукових досліджень з музеєзнавчої проблематики.

Формат заходу, окрім лекції, передбачав також проведення серед студентів інтерактивної вікторини «Шевченко. Прагнення життя», підготовленої на базі використання можливостей сервісу Kahoot.

У вікторині взяли участь 18 студентів. За допомогою таймеру, що відраховував секунди, відведені на відповідь, досягався змагальний ефект, адже студент, який першим правильно відповів на поставлене запитання, отримував більшу кількість балів, ніж суперники.

Таким чином, переможцем вікторини став Євген Мілько, який дав 13 правильних відповідей із 15, на другому і третьому місці – Валерія Туровник та Володимир Кручок із 12 правильними відповідями. Всі переможці отримали солодкі призи.

Сподіваємося, що співпраця наукової бібліотеки, кафедри музеєзнавства і експертизи історико-культурних пам’яток КНУКіМ та Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. Пшеничного продовжиться і стане систематичною.

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року