Тетяна Пирогова: «Народна пісня – це стиль мого життя»

Дата: 29.07.2022 | Рубрика: Новини

Факультет музичного мистецтва провів прямий ефір в Інстаграм із Тетяною Пироговою, зірковою випускницею кафедри музичного мистецтва КНУКіМ, заслуженою артисткою України, солісткою Національного академічного заслуженого українського народного хору імені Григорія Верьовки.

Гостя поділилась із глядачами, яким є життя артиста під час війни, згадала про студентські роки та мрію дитинства стати професійною артисткою.

«Народна пісня живе і буде вічно жити», – розпочала спілкування співачка.

Тетяна розповіла, що її творчий процес не припиняється, просто нині він набув нових рис. Іноді це робота над нотним матеріалом або ж над вивченням нових творів, благодійні виступи в Європі, викладання вокалу та робота онлайн зі студентами.

«У нашому народному хорі імені Григорія Верьовки зібрались найкращі артисти з різних куточків України. Аби потрапити до колективу, потрібно пройти конкурсний відбір; постійно відточувати майстерність; працювати над собою, своїми технічними та артистичними навичками», – сказала Тетяна Пирогова.

Також вона повідала і про закулісне життя артистів хору, зазначивши, що всі працюють кожен день, окрім вихідних. Увесь час іде надзвичайно кропітка робота: відпрацьовування різних творів і програм, репертуару від автентики до сучасності, удосконалення майстерності, опанування нових умінь.

Щодо навчання на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ Тетяна поділилась найщирішими спогадами, підкреслюючи, що велику роль у її творчому становленні зіграв саме університет культури. Її студентське життя, що тривало у складі хору імені Станіслава Павлюченка, було насичене різноманітними концертами, виступами, майстер-класами та гастролями країною. За це вона безмежно вдячна Михайлу Поплавському, який завжди підтримував та популяризував українське народне мистецтво. А навички, які зіркова випускниця здобула у виші, як в сольному, так і в хоровому співі допомагають їй і зараз.

«У мене було яскраве студентське життя. І я щиро бажаю всій молоді такого ж крутого навчання в університеті. Педагоги вкладають багато своїх знань і любові у кожного студента.

Народна пісня – це стиль мого життя. Я в цьому виросла. І вагомий внесок в усвідомлення того, що я не можу жити без народної пісні, привнесли й викладачі КНУКіМ. Вони навчили мене любити і відчувати життя через пісню, отримувати задоволення від того, що ти робиш», – говорить гостя та додає, що зараз вже на факультеті музичного мистецтва навчається і її син, який є учасником Українського народного хору КНУКіМ ім. С. Павлюченка.

Тетяна згадала й про те, що вже змалечку була творчою дитиною, співала, танцювала і хотіла бути професійною артисткою, мріяла про велику сцену. Хоч шлях її був тернистий, вона все одно старанно працювала над собою, аби досягти поставлених цілей.

Тож молоді ФММ заслужена артистка України порадила не зупинятися на пів шляху, розвиватися, шукати для себе новий репертуар. І головне, працювати задля добробуту нашої держави: «У такий тяжкий час ми маємо вистояти, зберегти і примножити все, що маємо. З вірою і любовю до України!».

Запис ефіру розміщено на Інстаграм-сторінці ФММ КНУКіМ.