Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Тиждень журналістики відкрито!

Дата: 11.10.2013 | Рубрика: Новини

В Інституті журналістики і міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв упродовж тижня відбудеться серія майстер-класів відомих особистостей у сфері медіа.

IMG_0140

Тиждень журналістики стартував 10 жовтня. А остання подія у рамках заходу відбудеться аж наступного четверга. Упродовж тижня до студентів завітають журналісти та представники редакцій провідних медіа України.

IMG_0189

Розпочався тиждень із прес-конференції викладачів і студентів. Виявляється, організувати проект запропонувала студентка Кафедри журналістики КНУКіМ Марина Гонтар, а кафедральний та інститутський викладацький колективи підтримали креативну ідею.

Завідувач кафедри Олександр Холод запевнив, що даний фестиваль принесе дуже велику користь у практичному плані, а ще – стане щорічним.

IMG_0172

Викладачі Марина Варич та Олександр Бабич висловили побажання відносно знайомств із відомими особистостями. «Збирайте контакти, вони колись неодмінно стануть в нагоді», – підкреслила Марина Валеріївна, а Олександр Іванович зауважив: «Практикуйтеся, практикуйтеся, і ще раз практикуйтеся! Ми дуже чекаємо того часу, коли ваші прізвища будуть надруковані на шпальтах мас-медіа».

IMG_0147 IMG_0154 IMG_0228

Ініціатор проведення Тижня журналістики Марина Гонтар представила студентам поважних гостей, які в перший день роботи фестивалю завітали до студентів, – шеф-редактора щотижневика «Комсомольська правда в Північній Європі» Олега Самородного та першого заступника головного редактора газети «Вечірній Київ» Саманту Бопан.

IMG_0164

Олег Самородний розповів студентам про те, як інформаційні війни впливають на свідомість населення. Свою розповідь лектор сповнив конкретних прикладів. Зокрема велася розмова про інформаційну війну Російської Федерації та Естонії.

IMG_0093

«Я народився в Україні, але вже впродовж багатьох років мешкаю в Естонії. Що дивно, в цій країні державні ЗМІ майже відсутні! Тож інформаційну політику країни багато в чому визначають саме приватні медіа. Левова частка таких недержавних ЗМІ належить саме російським бізнесменам», – зауважив шеф-редактор «Комсомольської правди в Північній Європі».

IMG_0099 IMG_0192

Окрім цього Олег Самородний презентував майбутнім журналістам свою нову книгу «Лукавий «Імпрессум». Анатомія малої інформаційної війни», в якій розповідається про те, як медіа-клуб «Імпрессум», найпопулярніший російськомовний Перший балтійський канал (ПБК) і газета «Комсомольська правда» пропагандують Росію в Естонії.

IMG_0119

Перший заступник головного редактора газети «Вечірній Київ» Саманта Бопан, яка працює більше 10 років у сфері журналістики, роздавала поради початківцям.

IMG_0214

«90% роботи журналіста припадає на збір інформації. Тому однією із ключових якостей такого спеціаліста є спостережливість. А ще журналіст повинен вміти перевтілюватися. Останнім часом, наприклад, дуже популярними стали розповіді журналістів, які проникають у певні суспільні кола чи організації та описують своє життя там у репортажах. І найголовніше для нашої професії – ставити себе на місце свого читача, отримувати від нього зворотній зв’язок», – порадила Саманта.

IMG_0127

Також велася мова про співпрацю журналістів із редакторами мас-медіа. «Запам’ятайте: за вдалі статті вас ніколи хвалити не будуть, а от за погані матеріали сваритимуть обов’язково», – сказала заступник головного редактора «Вечірнього Києва».

IMG_0221

Як зауважили шановні гості, на сьогодні в Україні є велика потреба журналістів політичного, економічного та соціального напрямів, тож студентам Інституту журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ варто більше зробити акцент саме на цих галузях.

IMG_0186

Розклад наступних подій Тижня журналістики в Київському національному університеті культури і мистецтв можна переглянути за посиланням: http://knukim.edu.ua/anonsu/tizhden-zhurnalistiki.

IMG_0090

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року