Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

«Цікавинки з історії Києва»

Дата: 03.06.2015 | Рубрика: Новини

Студенти Кафедри книгознавства і бібліотекознавства Київського національного університету культури і мистецтв є постійними учасниками заходів у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного. Цього разу напередодні дня Києва КНУКіМівці побували у книгозбірні на творчій зустрічі з письменником і журналістом Віталієм Ковалинським, який підготував для гостей лекцію на тему: «Цікавинки з історії Києва».

егн

 

Віталій Ковалинський – відомий інженер-будівельник за фахом, історик-києвознавець за покликанням, автор багатьох праць, в яких висвітлено життя Києва XIX – початку XX століть. Коло його наукових інтересів надзвичайно широке. Воно являє собою дослідження життя та діяльності відомих особистостей, історичні нариси про архітектурні шедеври, замальовки побутових реалій життя Києва.

Свій виступ Віталій Васильович почав із розповіді про Кловський палац, що побудований у середині ХVIII століття і нині є окрасою Києва. За понад 300-літню історію палацу змінювалися господарі та призначення будівлі. У різні часи тут розміщувалися: друкарня, військовий шпиталь, гімназія, училище. За радянських часів – Інститут силікатної промисловості, Українське геологічне управління Комітету у справах геології при Раднаркомі СРСР, фізико-хімічна лабораторія Укргеології, лабораторія «Укрнафторозвідки», бібліотека, Міністерство геології УРСР, Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., Музей історії міста Києва, нині – Верховний Суд України.

Автор-ЗіСтуденткамиКНУКіМ

Наступним об’єктом розповіді києвознавця став пам’ятник Тарасу Шевченку в Києві, що знаходиться в парку навпроти національного університету його імені. Присутні довідалися про вибір місця для монумента, конкурс та відбір проектів, а також про людей, які були причетні до його встановлення.

Не менш цікавою виявилася історія про пам’ятник Миколі Щорсу, військовому командиру періоду Громадянської війни 1918-1920 рр., що устаткований у 1954 р. на бульварі Тараса Шевченка.

У києвознавчих дослідженнях Віталія Ковалинського значне місце належить релігійним храмам столиці. Тому на творчій зустрічі письменник не оминув цю тему і розповів студентській молоді про неіснуючі нині православні храми – Георгіївську та Ірининську церкви.

Учасники заходу також дізналися про історію сходів біля Національного академічного драматичного театру імені І. Франка, що поєднують Липки з Хрещатиком ще з 1899 року.

Після змістовної розповіді у молоді виникло багато запитань до Віталія Васильовича, на які він радо відповів.

По завершенні зустрічі студентка першого курсу Кафедри книгознавства і бібліотекознавства КНУКіМ Анжела Дворська у дарунок за цікаву розповідь продекламувала власний вірш про столицю України.

Книги,-що-подарував-автор

Контакти