Тиждень кафедри філософії і педагогіки

Дата: 20.11.2019 | Рубрика: Новини

Кафедра філософії і педагогіки відзначила Тиждень, присвячений Всесвітньому дню філософії (World Philosophy Day), що кожного року святкується в листопаді.

Всесвітній день філософії є Міжнародним днем ООН, який був проголошений на 33-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 2005 році. Він відзначається щорічно у листопаді більш ніж у 70-ти країнах світу, які є членами ЮНЕСКО. В Україні – з 2006 року. Мета свята – зробити філософію цікавою та близькою кожному, незалежно від віку і професії. Адже думати, ставити собі й іншим питання, шукати на них відповіді – властиво кожній людині.

Кафедра філософії та педагогіки підготувала низку заходів, що відбувались впродовж тижня з 4 по 8 листопада.

У понеділок, 4 листопада, Кафедра філософії і педагогіки спільно з Науковою бібліотекою провела онлайн-вікторину «Чи знаєте ви філософію?», під час якої учасники перевіряли власні знання з філософії та змагались за цікаві подарунки (http://knukim.edu.ua/chy-znayete-vy-filosofiyu/).

У вівторок, 5 листопада, за ініціативи завідувача кафедри, доктора педагогічних наук, доцента Катерини Михайлівни Кириленко відбувся вже традиційний конкурс інноваційних проєктів серед студентів-магістрів, які презентували власноруч відкриті, розроблені та наповнені контентом сайти (http://knukim.edu.ua/konkurs-innovaczijnyh-proyektiv-studentiv-magistriv-2019/).

Середа, 6 листопада, була присвячена пошуку філософських ідей серед студентів факультету кіно і телебачення. Кандидат філософських наук, доцент Олеся Богданівна Бенюк провела для молоді конкурс з однойменною назвою. Ведуча конкурсу, студентка групи ТБА-38 Карина Сосновська, організувала дві групи студентів, що змагалися за першість. Завдання конкурсу були сформовані на основі вивченого у першому семестрі матеріалу з дисципліни «Філософія», поданому у несподіваному, часом кумедному ракурсі.

Після підбиття підсумків переможці отримали доречні напередодні сесії призи: підручники з філософії та шоколадки з логотипом кафедри. Переможцями конкурсу «У пошуках філософських ідей» стали студентки групи ТБА-38 Ольга Ржепянська, Марина Ткачук, Тетяна Барабарщик та Катерина Аносова.

Четвер, 7 листопада, був надзвичайно багатим на події днем. По-перше, студенти 2-го курсу факультету міжнародних відносин та факультету зв’язків з громадськістю і журналістики представили свої презентації трьох світових релігій в рамках щорічного, вже шостого, «Фестивалю релігій», ідейним натхненником та організатором якого є Катерина Михайлівна Кириленко. Студенти у творчій та креативній формі презентували всім присутнім християнство, іслам та буддизм (http://knukim.edu.ua/vi-festyval-religij/).

По-друге, студенти 2-го курсу факультету хореографічного мистецтва та факультету музичного мистецтва взяли участь у відеоперформансі на тему «Людина – це». Упродовж семестру вони самостійно працювали над зйомками власних відеоробіт на цю тематику. Під час відеоперформансу були продемонстровані декілька з цих робіт, серед яких всі присутні шляхом голосування обирали ту, що сподобалась їм найбільше. А конкурсна комісія, яка складалась із представників кожної групи, обирала ще одну відеороботу, котра за особливо креативне виконання також здобула винагороду.

Відповідно до результатів голосування студентської аудиторії перемогла колективна робота групи ТХБ-28 Євгена Дубовика, Артема Іщенка, Катерини Марусич, Максима Ярошовця, Олександри Пономарьової, Михайла Слабкого, Єлизавети Сидоренко, Євгенія Солопа, Яни Пилипчук, Михайла Красицького та Аліни Лі.

Конкурсна комісія своїм переможцем обрала роботу студентів групи ТФ-38 Євгенії Мазуренко, Дарини Мовчанюк, Ігоря Діденчука, Богдана Чорного, Назара Леха, Анастасії Прачук та Руслани Матвєєвої.

Переможці в подарунок отримали блокноти з логотипом кафедри та навчальні посібники Катерини Кириленко «Історія філософії».

З усіма відеороботами можна ознайомитись на YouTube-каналі кафедри «Я – vsesvit».

Завершальний день святкування Тижня кафедри, у п’ятницю, пройшов у Науковій бібліотеці КНУКіМ, де відбувалась виставка наукових робіт викладачів кафедри. На виставці можна було ознайомитись з підручниками, навчальними посібниками та монографіями викладачів, збірниками матеріалів конференцій, що їх проводила кафедра, а також з новими креативними посібниками.

Тиждень Кафедри філософії і педагогіки відбувся у креативній і дуже затишній атмосфері. Учасники кожної з подій в рамках святкування отримали від колективу кафедри подарунки – солодкі частування, магніти, блокноти та ручки з логотипом кафедри, а також навчальні посібники, автором яких є завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, доцент Катерина Кириленко.

Святкування Тижня Кафедри філософії і педагогіки завершилось частуванням смачного торту крокембуш.

Викладачі та співробітники кафедри висловлюють щиру подяку колегам за співпрацю, а студентам – за активну участь у заходах. Кафедра філософії і педагогіки в черговий раз довела, що «З НАМИ ВЧИТИСЯ – ЦІКАВО!», а КНУКіМ – це освітній простір, де мають місце інновації та панує творча атмосфера співпраці викладачів і студентів!