Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

У КНУКіМ відкрили «ІТ-Планету»

Дата: 01.06.2013 | Рубрика: Новини

У КНУКіМ відкрили «ІТ-Планету»

На базі Київського національного університету культури і мистецтв розпочався фінальний етап Міжнародної олімпіади з інформаційних технологій «ІТ-Планета 2012/13».

FOTO0050

Олімпіада «ІТ-Планета» була заснована у 2007 році в Російській Федерації, у 2010-му даний проект став міжнародним та охопив ще й Україну та Казахстан. У 2011 році учасником проекту стала Білорусь, а в майбутньому планується долучення й інших держав.

Міжнародне змагання з ІТ-технологій відбувається щороку і проходить у два етапи: перший етап – Національні IТ-олімпіади – у кожній країні окремо, другий етап – Міжнародний фінал – за участю переможців національних ІТ-олімпіад.

За словами організаторів, проект «ІТ-Планета», спрямований на зближення інтересів держав, розвиток освіти, науки та бізнесу, підвищення якості освіти у сфері інформаційних технологій, підтримку ініціативної й талановитої молоді.

У цьому змагальному сезоні фінальні поєдинки вперше відбуваються на теренах України – у Київському національному університеті культури і мистецтв. Міжнародна Олімпіада у сфері інформаційних технологій проходить саме в КНУКіМ із кількох причин: у виші потужна кафедра комп’ютерних наук з інноваційними мультимедійними, науково-практичними лабораторіями, а також колектив університету вирізняється професійним менеджментом та найкращими традиціями української гостинності.

FOTO0056

Очні та заочні національні змагання ІТ-Олімпіади стартували ще в жовтні 2012 року і охопили чотири країни – Республіки Білорусь і Казахстан, Російську Федерацію і Україну. Для участі зареєструвалося понад 700 навчальних закладів і більше 12 000 студентів. До заключного етапу змагання дійшли кращі з кращих – всі, хто показав найбільш високі результати на відбіркових етапах упродовж навчального року. А це студенти з більш ніж 80-ти топових вишів країн-учасниць!

Стартував міжнародний фінал студентської олімпіади «ІТ-Планета 2012/13» урочистим відкриттям за участю представників журі та студентства  всіх запрошених країн.

FOTO0096FOTO0106

Учасників інтелектуальних змагань і представників журі у КНУКіМ зустріли традиційним короваєм на вишитому рушникові. Під гімн України  було піднято прапори чотирьох країн-учасниць олімпіади та винесено прапори Київського національного університету культури і мистецтв та  «ІТ-Планети».

12

Вітали фіналістів ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський, генеральний секретар Міжнародної федерації з обробки інформації Едуард Дандлер, голова оргкомітету Міжнародної олімпіади «ІТ-Планета» Сергій Шалашний, голова Національного оргкомітету Олімпіади, голова Активу «Співтовариство директорів з інформаційних технологій України» Володимир Бузмаков, голова Національного оргкомітету Олімпіади «ІТ-Планета- Казахстан» Фуад Гаджиєв, заступник голови Національного оргкомітету Олімпіади «ІТ-Планета-Білорусь» Валерій Притков та керівники провідних світових, російських і вітчизняних ІТ-компаній – «Oracle», «1C», «D-Link», «Linux-Center», «1С-Бітрікс» й ряду інших асоціацій.

31 (1)

Професор, ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський щиро привітав учасників міжнародної студентської  олімпіади «ІТ-Планета» й поважне журі у Київському національному університеті культури і мистецтв та зазначив: «Для нас це велика честь і велика відповідальність приймати у себе міжнародну ІТ-олімпіаду. У нас дуже потужна технічна база кафедри комп’ютерних наук, тому участь в олімпіаді буде для вас комфортною. Сьогодні до КНУКіМ з’їхалась обдарована молодь України, Росії, Білорусі, Казахстану. Упродовж року ви виборювали право взяти участь у фіналі престижної міжнародної олімпіади. Саме від вашої наполегливості, творчого пошуку залежить майбутній розвиток цивілізованого світу. Ви всі вже переможці! Успіхів вам! Переможених не буде… Переможе дружба!»

6

На прес-конференції, яка відбулася по завершенні офіційного відкриття, голова Національного оргкомітету Олімпіади Російської Федерації Сергій Шалашний зазначив, що вибір Київського національного університету культури і мистецтв місцем проведення Міжнародного фіналу олімпіади «IT-Планета» – це визнання того факту, що керівництво вишу та наукове співтовариство дійсно активно включаються у процес розвитку інноваційної політики і готові проводити на своєму майданчику заходи міжнародного масштабу.

7

«Кафедра комп’ютерних наук КНУКіМ використовує інноваційні методи навчання. Готує спеціалістів з абсолютно новим мисленням у галузі мультимедійних технологій, руйнує стереотипи стосовно використання тих чи інших комп’ютерних технологій, розвиває у студентів творчий підхід до спеціалізації. Ми дотримуємося стратегічного курсу інтеграції у світову систему освіти. На сьогоднішній день активно співпрацюємо із провідними вітчизняними та міжнародними вищими навчальними закладами, беремо участь у роботі міжнародних науково-практичних конференцій, студентських олімпіадах та ІТ-конкурсах. Відмінною рисою Міжнародної  ІТ-олімпіади є практична орієнтованість, що дозволяє і самим студентам, і їхнім викладачам оцінити рівень не тільки теоретичних знань, але і практичної підготовки. Студенти, які показали кращі результати, можуть бути працевлаштовані як в ІТ-компанії свого регіону, так і в провідні національні і міжнародні організації, що є партнерами олімпіади. Для цього в рамках змагань функціонує «Програма сприяння працевлаштуванню учасників олімпіади «IT-Планета», – сказала завідувач кафедри комп’ютерних наук КНУКіМ Олена Чайковська.

8910

«Дійсно, нашим завданням і завданням Олімпіади  є створення таких умов, щоб переможці та учасники змагання не втікали закордон, а  залишилися піднімати інформаційні технології у своїй країні, у своєму регіоні. Майже всі учасники «ІТ-Планети», не лише переможці, а й ті, хто зайняв 20 місце у міжнародному фіналі, стають більш затребуваними серед роботодавців своєї країни», – наголосив Сергій Шалашний.

В свою чергу голова Національного оргкомітету Олімпіади, голова Активу «Співтовариство директорів з інформаційних технологій України» Володимир Бузмаков зазначив: «ІТ-Планета» ще дуже молодий проект – нам усього лише 6 років, але завдяки спільним зусиллям партнерів, ВНЗ-співорганізаторів, а також спонсорів ми стрімко «набираємо обертів». Вже зараз екосистема проекту (а це – ІТ-спеціалісти, професійні користувачі ІТ, викладачі, студенти, а також їхні батьки, родичі, знайомі …) – охоплює десятки тисяч людей. Я впевнений,  уже в найближчому майбутньому ми переступимо рубіж в 100 000. Дякую всім, хто вірить в «ІТ-Планету» і надає нам підтримку!».Бузмаков

«Поняття «IT» і поняття «культура» досить близькі! Коли люди з культурної сфери тісно співпрацюють із людьми технологічної сфери, впевнений, у цьому є глибокий зміст»,  – зауважив Фуад Гаджиєв, голова Національного оргкомітету Олімпіади «ІТ-Планета- Казахстан».

11

«Сучасні інформаційні технології стали настільки важливою частиною інфраструктури суспільства, що від них залежить не тільки технологічний а й соціальний поступ, економічна конкурентоспроможність нашої країни та її місце у світовій економіці. Київський національний університет культури і мистецтв й надалі буде здійснювати якісну підготовку IT-фахівців та поповнювати національний кадровий резерв талановитих молодих спеціалістів. Участь в олімпіадах відкриває для нас нові перспективи міжнародного співробітництва та обміну передовим досвідом у галузі інформаційних технологій»,– сказав ректор КНУКіМ Михайло Поплавський.

12

У перший же вечір студенти КНУКіМ дивували шановних гостей талантами. Для своїх колег із провідних університетів Росії, Білорусі та Казахстану вони організували захопливу екскурсію вишем і тематичну вечірку «ІТ-паТІ».

Найбільше запам’яталося учасникам Олімпіади оригінальне співоче представлення національної української культури. На головній площі КНУКіМ на імпровізованій спеці національними мелодіями, драйвовими ритмами та ніжним вокалом дивували студенти Факультету музичного мистецтва. Зокрема, у  концерті-привітанні взяли участь Народний студентський хор ім. С. Павлюченка, Студентський фольклорний ансамбль «Кралиця», студентські колективи кафедр кобзарського мистецтва і бандури та інструментальної музики.

FOTO0539FOTO0577

FOTO0607

Наступного дня розпочались змагання з програмування, веб-дизайну та 3D-графіки. Вони складалися із таких конкурсів:

  • Програмування 1C: Підприємство 8;
  • Використання 1C: Бухгалтерія 8;
  • Адміністрування Linux;
  • Олімпіада Oracle з програмування: SQL;
  • Олімпіада Oracle з програмування: Java;
  • Протоколи, сервіси та обладнання;
  • Веб-дизайн;
  • 3D-моделювання.

FOTO0004 (2)FOTO0009 (2)FOTO0016 (2)FOTO0021 (2)

У рамках міжнародної олімпіади з ІТ-технологій також відбувся круглий стіл «ІТ в освіті та підготовка ІТ-фахівців», в якому взяли участь представники навчальних закладів усіх країн-учасниць олімпіади та ІТ-бізнесу.

_MG_7125_MG_7136_MG_7154_MG_7172

На гостей та учасників заходу впродовж двох конкурсних днів ще чекають численні майстер-класи й засідання студентського ІТ-клубу».

Нагадаємо, в понеділок, 3 червня, відбудеться on-line-трансляція заключної частини Міжнародної олімпіади «ІТ-Планета 2012/13». Під час трансляції ви зможете побувати на майстер-класі Віктора Морозова «Особливості планування IT-проектів» та відвідати урочисту церемонію нагородження переможців. Переглянути фінал Міжнародної олімпіади «ІТ-Планета» можна буде за посиланням: http://i.it-planet.org.ua/final. Початок online-трансляції о 10:00. Партнер трансляції – компанія «Адамант».

IТ-Олімпіада в Україні проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Української Федерації Інформатики та міжнародної федерації IFIP. Долучились до організації відомі вітчизняні ІТ-компанії «1С», «Linux-Center», «Oracle», «D-Link», «EPAM», «1C-Бiтрiкс», «Адамант», «Проком», благодiйний фонд Костянтина Кондакова, бiзнес-школа «КРОК», ВГО «Спiвтоваріство IТ-діректорiв Украiни», консалтінгова компанiя «Супремум»…
Baner-ITplaneta

Контакти