Телефони для абітурієнтів: (044) 285-44-03, 285-43-86

Україна – Ізраїль: творчий обмін

Дата: 29.05.2017 | Рубрика: Новини

У рамках співпраці Факультету режисури та шоу-бізнесу КНУКіМ і Академії театрального мистецтва та кіно (м. Тель-Авів) вже 2 роки поспіль відбувається обмін досвідом між талановитою молоддю України та Ізраїлю.

Минулого року з ініціативи декана Факультету режисури та шоу-бізнесу, заслуженого діяча мистецтв України Ірини Іващенко ізраїльська делегація відвідала КНУКіМ. Закордонні митці були приємно вражені гостинним прийомом і високим рівнем професійної підготовки студентів театральних спеціальностей факультету – акторів театру і кіно, режисерів драматичного театру і режисерів естради та масових свят.

Цьогоріч у перший день візиту на гостей з Ізраїлю чекав майстер-клас з хореографії та акторський тренінг від Кафедри режисури та майстерності актора під керівництвом завідувача Кафедри театрального мистецтва, доцента, кандидата педагогічних наук, професора – Ніни Миколаївни Гусакової.

Студенти спеціальності «Актор театру і кіно» підготували творчий показ і тренінги, які розвивають акторські здібності, допомагають якомога точніше перевтілюватись в образи, передавати ті чи інші емоції.

У другий день зустрічі майбутні режисери естради разом з художніми керівниками курсів представили свої режисерські роботи, щоб показати творчі здобутки зіркової Кафедри режисури естради та масових свят.

«Нам дуже приємно бачити у себе в гостях талановиту молодь Ізраїлю. Сьогодні ми знову спробуємо здивувати вас новими цікавими ідеями, провести разом з вами акторські тренінги та обговорити сучасні тенденції у професії режисера естради», – звернулась до закордонних гостей завідувач Кафедри режисури естради та масових свят, професор, кандидат педагогічних наук – Вікторія Олександрівна Стрельчук.

Першокурсники продемонстрували поважним гостям свій творчий доробок – акторські і режисерські етюди, а також провели тренінг спільно з усіма акторами академії. Художній керівник курсу – кандидат мистецтвознавства, доцент Микола Крипчук.

Захоплено гості з Ізраїлю спостерігали за рухами першокурсників, а кожну дію на сцені супроводжували гучними оплесками.

Сподобалися колегам з академії і виступи студентів 2-го курсу, які втілювали на сцені більш складні режисерські та акторські форми. Художній керівник курсу – народний артист України, артист естради, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Володимир Мойсеєнко.

А от третьокурсники і вихованці театральної школи стали друзями ще рік тому, завдяки Сергію Крикуненку – студенту групи ТМ-74. Він особливо вразив своїм неординарним режисерським почерком викладачів Академії театрального мистецтва та кіно (м. Тель-Авів), які запросили його на стажування.

До речі, Сергій Крикуненко вже повернувся з Ізраїлю і поставив режисерські роботи разом зі своїми друзями та одногрупниками. Кожна вистава є витвором мистецтва з цікавими ідеями й образами. Художній керівник курсу, заслужений діяч мистецтв України Володимир Фішер.

Завершилась зустріч на Кафедрі режисури естради та масових свят показом дипломних робіт студентів 4-го курсу. Художній керівник – доцент, кандидат мистецтвознавства – Олена Хлистун.

Гості, які завітали на Факультет режисури і шоу-бізнесу, відзначили відкритість і талант, харизму, працелюбність студентів і викладачів.

Директор ізраїльського навчального закладу Дім Амор запропонував продовжити нову мистецьку традицію, стажування у Тель-Авіві. «Ми співпрацюємо з багатьма театральними університетами світу, які готують акторів та режисерів за різними методиками викладання. Ми були у Санкт-Петербурзі, Москві, Польщі, Чехії в Болгарії (м. Софія), щось сподобалось, а щось ні, але специфіка майстерного викладання у КНУКіМ є особливою і нам до душі. Вам є чим пишатись!» – зауважив директор академії.

Також на зустрічі з гостями вирішили продовжити співпрацю та розпочати роботу над новим унікальним проектом між Київським національним університетом культури і мистецтв та Ізраїльською академією театрального мистецтва і кіно: спільною театральною постановкою, за повістю М. Гоголя «Вій», що пройде на сцені Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки. Акторами цієї поставки стануть найталановитіші студенти КНУКіМ та вихованці Ізраїльської академії театрального мистецтва і кіно.

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.