Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА ПРЕМІЯ «УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ РОКУ»

«Українська пісня року» (раніше мала назву «Наша пісня») – національна музична премія. Проєкт був створений у 2004 році. Автор ідеї, меценат, генеральний продюсер і власник торгової марки «Українська пісня року» – народний артист України Михайло Поплавський.

У 2000-х роках майже 90% національного радіо- і телеефіру заповнював іноземний продукт, переважно російський. Михайло Поплавський із творчою командою Київського національного університету культури і мистецтв вирішив змінити ситуацію, що склалася: привернути увагу громадськості і популяризувати українську пісню та українських виконавців. У проєкті брали участь молоді перспективні й уже популярні артисти та легенди сцени. Вони представляли свою творчість у різних жанрах і стилях. Єдина умова, яка була та залишається незмінною, – пісня повинна звучати українською мовою.

Із роками проєкт розвивався, ставав масштабнішим, розширював географію і міняв назву.

31 березня 2012 року національний телевізійний проєкт «Українська пісня» вийшов на міжнародну арену і прославив Україну на весь світ. 2 квітня 2012 року до Книги світових рекордів Гіннеса увійшов національний безпрецедентний проєкт «Пісня об’єднує нас!» як найтриваліший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі. Рекорд був зафіксований представниками Книги рекордів Гіннеса та Національного реєстру рекордів України. Український пісенний телемарафон у прямому ефірі Першого національного телеканалу тривав упродовж 110 годин, 4 хвилин і 30 секунд без перерви на новини та рекламу.

До участі було запрошено понад три тисячі виконавців різного віку, які представили всі жанри: від української народної до сучасної пісні. Крім того, рекордний телемарафон України побачили 155 країн, він відкрив світові всі грані українського співочого таланту.

У 2017 році грандіозну церемонію нагородження національної премії «Українська пісня року» Михайло Поплавський провів у Варшаві.

Європейському глядачеві були представлені найрізноманітніші музичні жанри й виконавці, котрі показали світові, якою ліричною, веселою та сентиментальною, наповненою глибоким змістом і патріотизмом, є українська пісня.

У 2019 році Михайло Поплавський та Олег Винник відновили премію та оголосили про співпрацю над проєктом. Церемонія нагородження національної музичної премії «Українська пісня року 2019» відбулася 12 лютого 2020 року в Національному палаці мистецтв «Україна».

Телепрем’єра церемонії транслювалась 18 квітня на телеканалі «Україна».

Режисером-постановником церемонії стала Катя Царик, а ведучими Катерина Осадча та Юрій Горбунов. Визначали учасників церемонії за відгуками в соціальних мережах, ротаціях на радіостанціях і показах на телеканалах. Премії та дипломи вручали виконавцям пісень, авторам слів і композиторам.

Церемонія нагородження «Української пісні року 2020», яка була присвячена 30-річчю незалежності України, відбулася 20 травня 2021 року в День вишиванки. Захід кілька разів був перенесений через пандемію. Врешті-решт його вирішили провести в павільйоні кіностудії Film.UA. Ведучими премії виступили Михайло Поплавський та Олег Винник.

Ювілейна Національна музична премія «Українська пісня року 2021» відбулася 16 лютого у День єднання українців в Національному палаці мистецтв «Україна».

Церемонія нагородження зібрала і легендарних співаків, і молодих та перспективних виконавців.

Проводили церемонію нагородження Тіна Кароль, Михайло Поплавський, Лілія Ребрик, Григорій Решетник.

«Українська пісня – це генетичний код нації! Через українську пісню ми заявляємо про свою національну культурну ідентичність на весь світ», – зазначає Михайло Поплавський.

« 1 of 2 »
Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року