Університет культури: оцінка – п’ять балів!

Дата: 30.07.2011 | Рубрика: Новини

Миколаївський філіал Київського національного університету культури і мистецтв яскраво відзначив 40 років від дня заснування. Урочистості і святковий концерт відбулися в Українському театрі драми та музичної комедії. А де ж ще вершитися такому визначному ювілейному дійству, адже в трупі театру сьогодні працюють 20 випускників МФ КНУКіМ: артисти вокалу, драми, балету, оркестру. Та й сам директор театру Микола Берсон і головний диригент оркестру Віктор УРЕС закінчували Університет культури.

В день святкування, охоче відгукнувшись на запрошення ювілярів, до Миколаєва прибув сам ректор Київського національного університету культури і мистецтв, народний артист України, професор Михайло Поплавський.

Михайло Михайлович сердечно привітав викладачів і студентів з ювілеєм, зокрема передавши вітання від першого заступника міністра культури України, академіка Юрія Богуцького – до речі, теж випускника Університету Культури, а також вручив миколаївським педагогам Почесні грамоти Міністерства культури України. Подякувавши за привітання декан МФ КНУКіМ професор Олександр Іванов зауважив: «головний вуз виділяє нас серед усіх філій національного університету, бо ми – найбільш досвідчені й найуспішніші. Ми пишаємося своїм професорсько-викладацьким колективом. Дев’яносто відсотків – це доценти, професори, кандидати наук. На кафедрах працюють члени національних спілок України – художників, дизайнерів, композиторів, хореографів, письменників, а також 12 заслужених працівників культури та діячів мистецтв».

Ось і зовсім недавні перемоги підтверджують, якого високого рівня майстерності досягли миколаївські митці: народний хор під керівництвом заслуженого працівника культури Омел’яна Шпачинського (у 2010 році на огляді-конкурсі ім. П. Демуцького він завоював «Гран-прі»), народний хореографічний ансамбль «Миколаїв-Трицвіт», яким керує заслужений працівник культури Михайло Мерлянов (навесні 2011-го на III Всеукраїнському фестивалі народної хореографії серед 86 учасників посів третє місце). Університет культури – це ще й альма-матер для цілої плеяди миколаївських бібліотекарів. Випускниці КНУКіМ Тетяна Роскіна, Наталія Семиліт, Тетяна Тверда, Тетяна Жайворонок сьогодні очолюють самі шановні, найулюбленіші в місті бібліотеки.

Під час урочистостей міський голова Миколаєва Володимир Чайка відзначив діяльність Олександра Іванова почесним знаком «За заслуги перед містом Миколаєвом». Представники міської та обласної влади Миколаєва, управління культури – В’ячеслав Рукоманов, Маргарита Сапожникова, Тетяна Іваницька нагородили грамотами кращих представників Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв: декана – Олександра Іванова, художників – Юрія Макушина і Юрія Корнюкова, історика Сергія Макарчука, завкафедрою музичного мистецтва Омел’яна Шпачинського, завкафедрою хореографії Михайла Мерлянова, завкафедрою соціально-гуманітарних дисциплін Галину Гарбар, викладачів: Інну Черкесову, Наталію Сапак, Олега Кедіса, Артема Свистуна та інш.

Відразу після нагородження розпочалася концертна програма, яка стала своєрідним звітом про діяльність миколаївського філіалу. Вражаюче дійство з хореографічними постановками, театралізаціями та вокальними композиціями підкорило мешканців та гостей Миколаєва настільки, що вони не хотіли відпускати артистів зі сцени. Глядачі гучними оплесками зустрічали і проводжали талановитих виконавців – викладачів та студентів МФ КНУКіМ – місцеву гордість театрів і філармоній, закладів культури і творчості. Артисти з гордістю відсвяткували 40-річчя кращого, на їхню думку, навчального закладу міста, отримавши найдорожчий подарунок – любов та шану глядачів.
З Днем народження, університет!