Велике щастя для людини навчатися у Великого Вчителя!

Дата: 30.07.2011 | Рубрика: Новини

У Київському міському будинку вчителя відбувся концерт Університету культури і мистецтв «Не спи, моє серце», присвячений пам’яті народного артиста України, професора, завідувача кафедри народного пісенного виконавства КНУКіМ Станіслава Євстигнійовича Павлюченка.

Відкрив концерт уславлений на весь світ народний хор КНУКіМ, якому нещодавно присвоєно почесне ім’я Станіслава Павлюченка. Диригувала хором учениця Народного артиста, кандидат мистецтвознавства, доцент КНУКіМ та художній керівник народного хору Олена Михайлівна Скопцова. Вже перше майстерне виконання пісні «Дорога спадщина» викликало бурхливі оплески аудиторії та вдячні відгуки.

Ведуча вечора, кандидат історичних наук, професор кафедри музичного мистецтва КНУКіМ, старший науковий співробітник Національної академії наук України Ольга Поріцька зі сльозами на очах згадала життєвий і творчий шлях Станіслава Євстигнійовича та закликала всіх присутніх пом’янути геніального митця хвилиною мовчання.

Несподівано розпочався виступ фольклорного ансамблю «Многая лєта» (керівник – старший викладач кафедри народного пісенного виконавства КНУКіМ Ганна Миколаївна Коропніченко): дівчата виконали автентичні українські пісні просто з глядацької зали. Ліричні фольклорні композиції та веснянки, записані на Київщині, Житомирщині, Черкащині та Харківщині, звучали як і багато століть тому, створюючи атмосферу традиційних національних вечорниць.

Максим Бережнюк, випускник кафедри народного пісенного виконавства, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, яскраво представив культурну спадщину Прикарпаття, зігравши композиції «Чабанські мелодії» та «Півторак» на традиційних духових інструментах. Фольклорний ансамбль “Кралиця”, який цього року святкує 20-річчя своєї діяльності, (керівник – професор КНУКіМ Іван Григорович Сінельніков) подарував глядачам вокально-хореографічні композиції, з якими восени представляв Україну на Всесвітньому фестивалі молоді та студентів у м. Преторія (Південно-Африканська Республіка).І тут ожило слово майстра: в залі на двох великих екранах однин за одним з’являлись світлини та відео з особистого архіву родини Павлюченків. Станіслав Євстигнійович ще раз повторив вічні істини та настанови своїм учням: – «Якщо хочете досягти чогось путнього в житті – вчіться!», «Пісня знаходить свого слухача, коли публіка підіймається та плаче», «Те, чим ми займаємося в народному хорі – екологічно чиста музика», «Доки ви будете працювати на публіку, нічого не вийде, доки ви будете працювати на себе – тим більше. А от коли ви змушуєте працювати разом із вами свою публіку – це вже успіх!».

Прислухавшись до порад духовного наставника, український народний хор КНУКіМ ім. Станіслава Павлюченка виконав славетну пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» в аранжуванні С. Є. Павлюченка (диригент – заслужений артист України, професор КНУКіМ В’ячеслав Михайлович Самофалов). Як тільки пролунали перші акорди композиції, публіка в залі підвелася та разом з хором заспівала проникливі шевченкові рядки. Передати словами та музикою всю тугу та жаль від втрати Великої Людини – Станіслава Євстигнійовича Павлюченка неможливо, його любов до народної музики, знання та вміння будуть жити в серцях і творчих здобутках вдячних учнів – студентів та випускників КНУКіМ. Велике щастя для людини навчатися у Великого Вчителя!