Від джерел інформації до знань

Дата: 29.12.2015 | Рубрика: Новини

Бібліотеки є не лише осередками культури і духовності, в яких зберігаються та концентруються літературні пам’ятки, накопичені протягом століть, але і потужними інноваційно-інформаційними центрами, що забезпечують універсальний доступ до різноманітних інформаційних ресурсів.

биботека 2

Розширюючи коло знань, набуваючи компетенції як майбутні фахівці, першокурсники спеціальності «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» (гр. КББ-45) розпочали практичне ознайомлення із професією. Студенти на чолі з керівником практики, кандидатом історичних наук, доцентом Кафедри книгознавства і бібліотекознавства, заступником декана Факультету культурології Оленою Каракоз відвідали найвідоміші бібліотечно-інформаційні заклади столиці.

Майбутні книгознавці побували в Науковій бібліотеці КНУКіМ, Національній парламентській бібліотеці України, Національній історичній бібліотеці України, Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. Заболотного та Книжковій палаті України.

SONY DSC

Студенти мали можливість розширити уявлення про напрями та особливості діяльності бібліотечно-інформаційних установ, зокрема дізнались як відбувається процес потрапляння книг із полиць архіву до самого читача, зрозуміли фахову цінність кожного працівника бібліотеки.

Побувавши у «Книжковій палаті України імені Івана Федорова», для першокурсників-книгознавців відбувався захід, присвячений темі універсальної десяткової класифікації, що в майбутньому слугуватиме для них прикладом кращої та оперативнішої роботи з надання інформації користувачам.

НПБУ 2

Студенти побачили на власні очі й архівні приміщення, де зберігаються цінні та рідкісні видання. Це справило неабияке враження на зацікавлених КНУКіМівців, адже вони вперше зазирнули до книгосховища, де могли вільно поблукати між полицями з цінними книгами.

Довідавшись про специфіку та механізми кожної бібліотечної установи, першокурсники-книгознавці проаналізували та оцінили вагому роль бібліотек як осередків інформації та задоволення інтелектуальних і духовних запитів суспільства, і звісно ж, переконались у соціальній значущості обраної спеціальності.

SONY DSC