Віденський бал в контексті культурної дипломатії

Дата: 15.04.2019 | Рубрика: Новини

В колонному залі КМДА відбувся Віденський бал за участі завідувача Кафедри міжнародних відносин Інни Костирі та хореографів КНУКІМ.

Кафедра міжнародних відносин Університету культури долучилась до відродження європейських традицій і мистецьких подій на державному рівні. Особливою подією, спрямованою на співробітництво в контексті культурної дипломатії, є Віденський доброчинний бал, який щорічно відбувається в українській столиці під патронатом мерій Відня і Києва. Над грандіозним проектом працював колектив із 400 хореографів, декораторів, дизайнерів, сценаристів, стилістів та інших професіоналів.

Українські селебретіс, відомі актори, співаки, популярні телерадіоведучі, поважні представники дипломатичних установ України і закордону, а також – закладів вищої освіти, котрі виховують майбутнє покоління дипломатів – постійні учасники таких масштабних заходів, покликаних не лише налагодити міжнародний культурний діалог між Україною і країнами ЄС, але й зібрати кошти на потреби Центру реабілітації дітей з особливими потребами.

В цьому році прикрасила масштабну урочистість завідувач Кафедри міжнародних відносин Університету культури Інна Костиря, яка разом зі студентом 4 курсу Факультету хореографічного мистецтва Глібом Образцовим  вразили всіх присутніх зворушливим та граційним виконанням «Віденського вальсу».

Гостей балу чекала не тільки музика і танці, а й виступи зірок Віденської та Національної опери України, вишукані страви від іменитого шеф-кухаря, багато спілкування і сюрпризів.

Віденські бали входять у список нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Щорічно бальний комітет вибирає тематику урочистості, бал  який відбувся 13 квітня 2019 року, став абсолютно особливою подією, присвяченою 100-річчю Соборності України. Захід показав нову, сучасну Україну через призму високого мистецтва. Акцент в програмі зробили на музиці українських композиторів Костянтина Данькевича, Миколи Лисенка та Володимира Івасюка.

Ідея динамічних декорацій балу дозволила зробити неповторною кожну хвилину вечора. За рахунок авторського відеоконтенту, унікальної світлової партитури, спеціальних ефектів і рухомих конструкцій, кожен номер програми звучав в оригінальному контексті. Відкрили Віденський бал 30 пар дебютантів, які  два місяці старанно ходили на репетиції. Серед них – професійні танцюристи, музиканти, співаки, актори, чиновники.

Віденський бал у Києві вже визнано головною подією року.

Завідувач Кафедри міжнародних відносин Інна Костиря, акцентує, що цей бал велика подія як для неї особисто, так і для вишу в цілому, бо це становлення  нових міжнародних зв’язків і  можливостей співробітництва, а ще престиж та професійне вдосконалення  хореографічної майстерності для студентів  Факультету хореографічного мистецтва.

«Це було неймовірно, адже за багато років роботи на керівних посадах у сфері міжнародних відносин і освіти, танцювати, та ще й на такому високому рівні мені довелося вперше, і цей новий досвід досить цікавий» – поділилася враженнями Інна Костиря

Віденський бал – це розкіш, традиції і  краса. Відвідати його – все одно, що опинитися в чарівній казці.