Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Виробнича практика музеєзнавців

Дата: 11.01.2018 | Рубрика: Новини

Студенти IІ, ІІІ, IV курсів Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства під керівництвом кандидата історичних наук, старших наукових співробітників Дениса Гречка та Дмитра Каравайка розпочали практику на базі Інституту археології НАН України.

Робота проходить за кількома напрямками. Перший з них, це робота у Науковому архіві Інституту, де зберігається велика кількість матеріалів з історії, археології та історії вітчизняної історичної науки. Молодь працює над упорядкуванням фондів, складає каталоги пам’яток археології різних регіонів, що в подальшому буде використано при написанні магістерських робіт та Зводів пам’яток.

Другий напрямок – наукові фонди. Наразі студенти уже встигли скласти інвентарний опис знахідок, збагачуючи свій словник спеціальних термінів для опису археологічних матеріалів. Також молодь приділила увагу створенню паспорта знахідок та питанням реставрації артефактів. Варто зазначити, що практиканти мали змогу особисто опрацювати матеріали з пам’яток, які дали назви археологічним культурам (Пеньківка, Волинцево) та із всесвітньо відомих пам’яток – Товстої Могили, Бердянського кургану, Жовтокам’янки.

Третій напрямок – археологічний атлас України. Використовуючи дані з Наукової бібліотеки та архіву Інституту, студенти долучились до складання каталогу пам’яток раннього залізного віку.

Крім того, майбутні музеєзнавці взяли участь у конференції «Археологія України – 2017», де археологи України презентували найцікавіші результати цьогорічних польових досліджень (http://www.iananu.org.ua/novini/konferentsiji/538-konferentsiya-arkheologiya-ukrajini-2017 ).

КНУКіМівці не тільки ознайомились з останніми відкриттями вітчизняних археологів, але й мали змогу поспілкуватись з провідними українськими дослідниками. Деякі з молодих вчених навіть визначились з темами майбутніх наукових пошуків і домовились про співпрацю та консультації з більш досвідченими колегами.

Подібна форма проведення практики, безумовно, сприяє отриманню необхідних навичок і знань із визначення та роботи з археологічними знахідками майбутніми фахівцями з експертизи археологічних колекцій.

Контакти