Всесвітньо уславлений колектив «Кралиця» святкує ювілей

Дата: 11.10.2011 | Рубрика: Новини

В рамках святкування 20-річчя творчої діяльності фольклорного ансамблю «Кралиця» в КНУКіМ відбувся Міжнародний семінар-практикум – творча зустріч народних вокальних колективів, в якому взяли участь ансамбль «Златоцвєт»кафедри Російського народнопісенного мистецтва Московського державного університету культури і мистецтв (художній керівник – Заслужений працівник культури Російської Федерації, завідувач кафедри, професор Віктор Володимирович Бакке), фольклорний ансамбль «Радуга» історично-етнографічного й культурного музею – заповіднику «Стара Сарепта» з м. Волгоград Російської Федерації (художній керівник – Заслужений працівник культури Російської Федерації, доцент Волгоградського державного інституту культури Олена Володимирівна Кріушина) і фольклорний ансамбль «Кралиця» КНУКіМ (художній керівник – Заслужений працівник культури, професор Іван Григорович Сінельніков).

Творчу зустріч розпочав вітальним словом директор Інституту мистецтв, професор Олександр Іванович Скнар, якій наголосив, що такі мистецькі заходи сприяють зміцненню творчих зв’язків споріднених вузів України і Росії, збагаченню досвіду, розширенню творчої палітри. Його підтримав своїм музичним вітанням фольклорний ансамбль «Кралиця» та Іван Григорович Сінельніков. Олена Володимирівна Кріушина і фольклорний ансамбль «Радуга», який, до речі, існує вже 43 роки, розказали й продемонстрували глядачам унікальну культуру козацького донського краю.

Професор Віктор Володимирович Бакке привітав «Кралицю» з 20-річчям творчої діяльності, подарував Івану Григоровичу Сінельнікову власні фольклорні збірки, а також розповів про особливості навчально-творчого процесу на кафедрі Російського народнопісенного мистецтва Московського державного університету культури і мистецтв, а студентки – учасниці ансамблю «Златоцвєт» продемонстрували ліричні, плясові, протяжні, танцювальні пісні Архангельського краю, Воронезької, Курської, Смоленської областей, а також Білгородщини.

Наприкінці творчої зустрічі всім учасникам висловила подяку декан факультету музичного мистецтва, професор Надія Богданівна Брояко, яка зауважила, що такий творчий обмін досвідом сприяє розширенню кола мистецьких зацікавлень студентів і викладачів споріднених вузів Росії та України, а також наголосила на необхідності продовження такого роду мистецьких проектів. Закінчилася творча зустріч виконанням спільної танцювальної пісні у виконанні всіх учасників концерту, творче спілкування фольклорних колективів продовжилося в теплій і дружній обстановці в студентському кафе «Новинка». Учасники Міжнародного семінару – практикуму висловили щиру подяку ректору КНУКіМ Михайлу Михайловичу Поплавському за всебічну підтримку в проведенні цієї творчої зустрічі й запевнили, що готові продовжувати творчу співпрацю і надалі.