Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Всеукраїнський фестиваль дизайну і реклами КНУКіМ «PRO-ART Design: Новий вимір» зібрав талановиту молодь з усієї України

Дата: 21.05.2013 | Рубрика: Новини

Перед головним корпусом Київського національного університету культури і мистецтв вчетверте стартував Всеукраїнський фестиваль дизайну і реклами «PRO-ART Design: Новий вимір». Головний ідеолог проведення фестивалю творчих здобутків креативної молоді України – професор, ректор КНУКіМ Михайло Поплавський. Конкурсно-освітній захід об’єднав студентів вишів за напрямами підготовки «Дизайн» і «Перукарське мистецтво та декоративна косметика», спеціалізацій «Графічний дизайн і реклама», «Дизайн середовища (інтер’єру, ландшафту)», «Дизайн одягу». Також у творчому змаганні взяли участь креативні школярі та випускники середніх спеціалізованих навчальних закладів. Дизайнери середовища, одягу, зачісок, рекламісти, графіки, модельєри-перукарі, стилісти та візажисти представили на фестивалі свої найкращі роботи.

H87C7720

Номінації, спрямовані на представлення інноваційних дизайнерських рішень

Відкриття нових талантів та пошук креативних дизайнерських ідей – це головна мета щорічного фестивалю. Цього року учасники Всеукраїнського фестивалю дизайну і реклами представили кожну область України. Конкурсні роботи талановитої української молоді яскраво презентували сучасний рівень розвитку дизайну нашої держави у широкому культурному контексті.

До речі, участь у фестивалі є безкоштовною, а роботи всіх конкурсантів були розміщені у каталозі фестивалю, який розповсюджувався серед гостей конкурсу та відомих дизайнерів, керівників провідних дизайнерських компаній. А це прекрасна можливість презентувати свій талант і в подальшому укласти взаємовигідну угоду та працевлаштуватися.

H87C7741

Головним завданням насиченої програми фестивалю стало різнобічне представлення інноваційних дизайнерських рішень і обмін досвідом. Саме тому в рамках молодіжного фесту відбулися численні майстер-класи провідних дизайнерів світу, покази конкурсних робіт, прес-конференція, урочистості з нагоди відкриття фестивалю, грандіозна церемонія нагородження переможців і незабутній святковий концерт.

H87C7680H87C7684H87C7735

Відкриваючи молодіжний фестиваль голова журі, професор, ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський привітав усіх конкурсантів, журі та поважних гостей, які завітали до КНУКіМ з Великобританії та Російської федерації: «Київський національний університет культури і мистецтв уже чотири роки поспіль проводить Всеукраїнський фестиваль дизайну і реклами. Сьогодні членам журі буде нелегко визначити переможців, адже у престижному професійному конкурсі змагаються найкращі студенти та школярі України, які приїхали з усіх регіонів України щоб представити свої нестандартні креативні проекти. Кожна творча робота заслуговує ваших бурхливих оплесків! Дизайн сьогодні є високим мистецтвом і престижною сферою сучасного життя. Хочеться, щоб Україна була красивою європейською державою, щоб люди одягалися сучасно та модно. Чимало лауреатів попередніх фестивалів дизайну і реклами КНУКіМ уклали контракти на роботу із найвідомішими вітчизняними та міжнародними дизайнерськими компаніями. Кращі з кращих вже працюють у Європі, кращі з кращих працюють сьогодні і в Україні. Хочу побажати всім хорошого відпочинку, натхненної праці та креативних здобутків. І запевняю: вже наступного року фестиваль стане ще масштабнішим і об’єднає молодих дизайнерів усього світу».

H87C7712FOTO2166FOTO1231FOTO1291FOTO1177FOTO1351

На майстер-класах панувала атмосфера відкритості, доброзичливості і співтворчості

Розпочався конкурсний день із оригінальних майстер-класів провідних дизайнерів світу. Засновниця лондонського бренду «MissU», Юлія Поліщук, відома молода дизайнерка одягу, на занятті «Реалізація творчого експерименту «Від ідеї до моделі» розповіла, як реалізувати власний творчий проект та поділилася досвідом створення модного бренду.

«Можна мати безліч талантів та здібностей, але якщо їх не вміти презентувати – про успіх не треба навіть мріяти. Отож, користуючись прекрасною нагодою – Всеукраїнським фестивалем дизайну і реклами – творіть та представляйте свої проекти широкому загалу», – порадила Юлія Поліщук.

Уже вкотре свої авторські майстер-класи на Фестивалі дизайну представляє архітектор, відомий дизайнер, професор кафедри дизайну середовища Московського архітектурного інституту В’ячеслав Колейчук. Цього разу він зосередив увагу учасників і відвідувачів творчого заходу на сучасних тенденціях облаштування середовища.

Відома дизайнерка аксесуарів та декораторка одягу, розробниця лінії аксесуарів для бренду «TAGO», випускниця КНУКіМ Олена Романова розповіла, як броші, сумочки, шляпки, окуляри та шарфи допомагають у створенні довершеного образу.

Секрети ідеального дизайну розкрив на майстер-класі Володимир Крічевський, відомий дизайнер, автор численних книг з теорії та історії дизайну.

«Сьогодні дизайн оточує людину з усіх сторін та робить її життя комфортним, естетичним, привабливо несподіваним і креативним. Саме тому, всі, хто поєднує своє професійне теперішнє і майбутнє з цією захопливою і в той же час відповідальною діяльністю, грають важливу роль у суспільстві», – зауважив Володимир Григорович.

Професор, почесний президент Гільдії ландшафтних підприємців Анатолій Жирнов розглянув з учасниками фестивалю основні проблеми ландшафтного дизайну в умовах сучасної урбанізації та визначив шляхи їх вирішення.

«Наша країна володіє унікальними ландшафтними ресурсами, туристичними об’єктами, скарбницями Криму і Карпат, парками-пам’ятками садово-паркового мистецтва світового значення. За ландшафтним дизайном майбутнє сучасного міста!», – зазначив президент Гільдії ландшафтних підприємців Анатолій Жирнов.

Серед журі фестивалю – відомі європейські майстри

Найхвилюючішою подією фестивалю традиційно став конкурс за напрямами. Загалом за звання найкращого дизайнера боролися майже 200 учасників у різних напрямках. Оцінювало їхні роботи професійне журі.

H87C7743FOTO0455

Найталановитіших визначали провідні майстри України у сфері графічного дизайну, реклами, поліграфії, інтер’єру, ландшафту, дизайну одягу та перукарського мистецтва. Серед них:

Михайло Поплавський – голова журі, професор, ректор Київського національного університету культури і мистецтв;

В’ячеслав Колейчук – архітектор, відомий дизайнер, професор кафедри дизайну середовища Московського архітектурного інституту;

Ольга Лагутенко – доктор мистецтвознавства, професор, віце-президент Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків AICA (ЮНЕСКО), член Національної спілки художників України, віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Ліга культури»;

Юлія Поліщук – одна з найбільш перспективних молодих дизайнерок, засновниця бренду «MissU», викладач Університету креативних мистецтв у Лондоні;

Алла Чуря відомий художник-гример Київської кіностудії ім. О. Довженка, член Спілки кінематографістів України і Росії, працювала художником із гриму в більш ніж 50-ти художніх, повнометражних фільмах, у тому числі, знятих у Голлівуді;

Анна Бублік – провідний дизайнер одягу України, власниця бренду «Аnnabublik»;

Олена Юдіна – візажист-стиліст, чемпіон світу з перукарського мистецтва, керівник авторської школи макіяжу та стилю Олени Юдіної;

Тетяна Земскова та Олена Ворожбіт –  провідні дизайнери одягу України, власниці торгової марки «V&Z», постійні учасниці престижних зарубіжних показів моди;

Лариса Лобанова – провідний дизайнер України, власниця будинку моди «Larisa Lobanova», постійна учасниця Ukrainian Fashion Week, Rassian Fashion Week та  Pret-a-Porter Paris.

«Фестиваль – це завжди відкриття,  нові імена та можливість для молодих дизайнерів презентувати свою творчість у суспільстві. Учасники IV-го Всеукраїнського фестивалю дизайну і реклами «PRO-ART Design: Новий вимір» КНУКіМ  здобули безцінний досвід, який полягає у можливості бачити, порівнювати та аналізувати. Безумовно, фестиваль – це трамплін для молодих дизайнерів і проекція авторського світогляду крізь призму її особистого таланту», – сказали Тетяна Земскова та Олена Ворожбіт.

Анна Бублік називає українську моду важливим етапом становлення нашої культури у світовій спільноті. Саме тому підтримка та розкриття молодих талантів, на її думку, є першочерговим завданням для всіх фахівців індустрії моди. «Бажаю молодим дизайнерам повністю використати надану їм можливість розкрити свій талант на IV-му Всеукраїнському фестивалі дизайну і реклами КНУКіМ. Успіхів, натхнення та перемог!», – побажала дизайнерка.

FOTO2283

Під час фестивалю кожен присутній міг ознайомитись із конкурсними роботами молодих дизайнерів. Переглядаючи їхні роботи, журі було одностайним: українські студенти з гордістю можуть представляти Україну на серйозних міжнародних конкурсах.

H87C8009H87C7998H87C7953H87C7927H87C7885H87C7878H87C7852H87C7827H87C7797FOTO2221FOTO2095FOTO2079FOTO2037FOTO1988FOTO1925FOTO1908FOTO1857FOTO1849FOTO1828FOTO1783FOTO1770FOTO1715FOTO1627FOTO1578FOTO1521FOTO1473FOTO1437FOTO1134FOTO1104FOTO1007FOTO0961FOTO0883FOTO0853FOTO0826FOTO0793FOTO0762FOTO0745FOTO0736FOTO0714FOTO0694FOTO0685FOTO0634FOTO0616FOTO0595 Куратор проекту, директор Інституту дизайну і реклами КНУКіМ Вікторія Соломатова раділа, що багато учасників фестивалю – її вихованці. «В Інституті дизайну та реклами Київського національного університету культури і мистецтв створені комфортні умови для реалізації креативних, інноваційних проектів та ідей. Навчально-творчий процес в інституті, спрямований на особистісно-орієнтовну модель підготовки майбутніх українських дизайнерів», – підкреслила професор КНУКіМ Вікторія Василівна.

FOTO2210FOTO2277

Відкриття молодих талантів і пошук нових ідей 

Розмаїття впроваджених інновацій на Всеукраїнському фестивалі дизайну і реклами дало змогу сповна виявити багатогранність творчих здібностей кожного конкурсанта. Всі учасники були нагороджені дипломами фестивалю, а переможці – цінними призами.

FOTO2435FOTO2394FOTO2347FOTO2270FOTO2232FOTO2230FOTO1216FOTO1151

«Мова дизайну стала універсальним комунікативним засобом, який дозволяє зробити власний вибір у світі необмежених можливостей. Саме молодь продукує інноваційні, креативні ідеї у цій галузі, її творчий потенціал зміцнює авторитет нашої держави у світовому культурно-мистецькому просторі», – зазначив голова журі фестивалю, професор, ректор КНУКіМ Михайло Поплавський на урочистій церемонії нагородження переможців.

H87C7527H87C7469H87C7489

Список переможців IV Всеукраїнського фестивалю дизайну і реклами «PRO-ART Design: Новий вимір» Київського національного університету культури і мистецтв!

Контакти