Як підготувати та опублікувати наукову статтю

Дата: 08.11.2019 | Рубрика: Новини

В Університеті культури відбувся науково-практичний семінар-тренінг для студентів і аспірантів – «Як підготувати та опублікувати наукову статтю». Організаторами заходу стали науково-дослідний інститут КНУКіМ і кафедра шоу-бізнесу, до участі були запрошені члени студентського наукового товариства та співробітники НДІ, які поділилися також своїми знаннями щодо формування рейтингу ефективного науковця, популярного в Україні і за кордоном.

Упродовж зустрічі учасники тренінгу дізнались про вимоги до публікацій у фахових виданнях і виданнях, які індексуються у наукометричних базах даних. Викладачі та студенти обговорили основні проблеми, які виникають у процесі опрацювання матеріалу і відповідно його розміщення. Особливу увагу було приділено правильному вибору наукового видання з точки зору його фаховості та рейтингу у національній і світовій спільності.

Доктор економічних наук, професор Михайло Пересічний, головний редактор журналу «Ресторанний і готельний консалтинг та інновації» зауважив про необхідність публікації статей в журналах категорій «А» та «Б». Також Михайло Іванович зробив акцент на важливості тісної наукової співпраці студента, аспіранта з науковим керівником, що є ключем до підготовки матеріалу високого наукового рівня.

Співробітники НДІ нагадали молоді про те, що продовжується набір статей до наукового збірника КНУКіМ для студентів і аспірантів «Молода наука».

Зацікавленість аудиторії викликав виступ доктора культурології, професора Олени Гончарової. Доповідач розповіла про головні наукометричні бази, публікації в наукових збірниках, які індексуються в міжнародних наукометричних системах Scopus та Web of Science Core Collection. Також Олена Миколаївна закликала студентів, магістрантів та аспірантів реєструватися в Google-Академії молодих науковців, здобутки яких будуть підвищувати науковий рейтинг і престиж Університету культури.

Наприкінці семінару-тренінгу студенти та аспіранти запропонували зустрічі студентського наукового товариства і співробітників НДІ проводити частіше.