Яке я бачу майбутнє України в 2030 році?!

Дата: 12.06.2018 | Рубрика: Новини

На Факультеті економіки, права та інформаційних технологій відбулось нагородження учасників Форсайт-проекту «Яке я бачу майбутнє України в 2030 році» у категоріях «Економіка», «Комп’ютерні науки» і «Право».

Форсайт (від англ. Foresight – «погляд у майбутнє») – це систематична спроба спрогнозувати довгострокове майбутнє розвитку науки, технології, економіки та суспільства.

Отже, Форсайт – сценарне прогнозування розвитку суспільства, промисловості, енергетичної сфери, інформаційних технологій, що є важливим інструментом формування інноваційної економіки.

Метою проекту стала ідентифікація зон стратегічного дослідження і поява новаторських технологій, які принесуть великі економічні і соціальні вигоди.

У складі журі, яке аналізувало проекти учасників, були:

• Жук Володимир Володимирович, начальник управління бухгалтерського обліку та звітності Національної поліції України;
  • Чернишев Михайло Юрійович, директор Інституту вільної економіки;
  • Коломоєць Галина Анатоліївна, науковий співробітник Інституту модернізації освіти Міністерства освіти і науки України;
  • Косик Вікторія Миколаївна, начальник відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України;
  • Тимошенко Олена Володимирівна, декан ФЕПІТ, доктор економічних наук, професор кафедри економіки;
  • Солоха Дмитро Володимирович, завідувач кафедри економіки КНУКіМ, доктор економічних наук, професор кафедри економіки;
  • Ковальова Марія Леонідівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки;
  • Маложон Олена Іванівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри правознавства;
  • Мотлях Олександр Іванович, завідувач кафедри правознавства КНУКіМ, доктор юридичних наук, професор;
  • Андрусів Валерій Григорович, кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри правознавства;
  • Чайковська Олена Антонівна, завідувач кафедри комп’ютерних наук, кандидат педагогічних наук, доцент;
  • Коцюбівська Катерина Іванівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук.

Роботи оцінювались за такими критеріями: новаторська ідея, наявність плагіату, розуміння суті запропонованих ідей, чітка структура роботи та інше. Таким чином форсайт-проект став для його учасників можливістю показати свою професійну компетентність, а також – виявити спроможність до генерування новаторських ідей.

Отже, в категорії «Економіка» 1-ше місце отримала Юлія Диченко, 2-ге – Альбіна Бружа, 3-тє – Каріна Древаль, окремо Дипломом «За оригінальність дослідження» була нагороджена – Тетяна Цабанюк. Сертифікати учасника даної категорії одержали Валерія Пестролобова, Яна Криворучек та Вероніка Синільник. У категорії «Право» 1-ше місце посіла Катерина Калина, а у категорії «Комп’ютерні науки» 1-ше місце здобув – Ігор Пугач.

Робота Юлії Диченко вирізнялась оригінальним підходом до вирішення поставлених завдань. Юлія, спираючись на значний обсяг статистичних матеріалів, провела свій особистий аналіз та зробила необхідні висновки. Тож Володимир Володимирович Жук обрав її роботу як ту, що заслуговує на найвищий бал.

Михайло Юрійович Чернишев оцінив роботу Альбіни Бружі найвищим балом за правильно вказаний негативний вплив державного боргу на економіку України, висновок про необхідність вжиття заходів щодо зменшення державного боргу та зміщення акцентів державної економічної політики від позик до залучення інвестицій. Одним із ключових способів залучення в економіку внутрішніх і зовнішніх інвестицій, на думку Альбіни, є зниження податкового навантаження на економіку шляхом заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

Каріна Древаль у своїй роботі спробувала ідентифікувати зони стратегічного дослідження на основі фактичних даних. Студентка визначила найбільш перспективні напрями розвитку України з урахуванням Національної стратегії розвитку, а також розробила сценарії, спрогнозувавши перспективи країни на 2030-ий рік. За відповідність мети форсайт-проекту та високий рівень виконання роботи Марія Леонідівна Ковальова оцінила роботу Каріни Древаль найвищим балом.

Переможці Форсайт-проекту «Яке я бачу майбутнє України в 2030 році» одержали дипломи та грошову винагороду.