Ярослав Малий: «СПІВАТИ ТРЕБА ЩИРИМ СЕРЦЕМ»

Дата: 04.03.2020 | Рубрика: Новини

Композиції українського рок-гурту «Мачете» – це справжні емоції, пристрасть і кохання, як сенс усього життя. У цьому вкотре переконались студенти і викладачі факультету музичного мистецтва КНУКіМ під час творчої зустрічі з виконавцем і лідером музичного колективу Ярославом Малим.

На питання артиста: «Хто знає мої пісні?» спершу підняло руки лише п’ять чоловік, але чомусь «Но как же мне хорошо, что я тебя нашел. И смотрю на мир на этот дикий, как на шоу. Нам повезло с тобой. И это поймет любой. Главное, что в жизни в этой есть любовь…» співали усі хором.

Було тепло, щиро і радісно. Ярослав відверто відповідав на питання, що йому ставили студенти: розповів про своє дитинство у місті Кривий Ріг, про захоплення музикою, яка його закрутила у свій вирій в сім років і до сіх пір не відпускає.

Цікаво було почути про його музичні проєкти – «Небезпечні зв’язки», «Токіо», власне «Мачете». Але головні питання були все ж таки про музику і творчість Ярослава Малого, яка, за його словами, є справжньою і чистою любов’ю зі світлою енергією, що пробуджує і робить людей щасливими. Це мистецтво, яке змінює світ на краще, за умови, що музикант творить відкритим серцем, інакше – музики не вийде.

А ще говорили про вже легендарний кліп «Ніжність», композиції «Не розлучайтеся» і «Папа». Після виходу кліпів на ці пісні Ярослава Малого назвали інтернет-героєм року, артист став мегапопулярним, завоював кілька високих музичних нагород – і раптом зник аж на чотири роки, які присвятив подорожам і пошукам себе в Індії, на Алтаї, в Ізраїлі, Сінгапурі, Америці та Україні.

Результатами цих філософських практик став новий альбом «I’MPULSE», кілька пісень з якого, у тому числі україномовних, студенти і викладачі змогли почути у живому виконанні і зрозуміти головну ідею артиста: «Мене цікавить психологія стосунків між людьми, психологія кожного з нас в цьому світі. Для мене соціум – це результат того, що з нами відбувається. Завданя кожної людини – зрозуміти, хто я такий, що мені потрібно. Із-за того, що ми втрачаємо звязок із собою справжнім, ми втрачаємо себе. Сенс мистецтва, творчості, музики в тому, щоб продемонструвати людям: шлях життєвий – він простий і прямий, тільки потрібно визначитися, що тобі треба».