Зустріч із творцями кінострічки «Позивний «Бандерас»

Дата: 16.11.2018 | Рубрика: Новини

До студентів Факультету сценічного мистецтва із презентацією кінофільму завітали режисер стрічки «Позивний «Бандерас» Заза Буадзе та сценаристи, успішні випускники Кафедри режисури та майстерності актора – Артемій Кірсанов і Сергій Дзюба.

«Позивний «Бандерас» – український військовий детективний фільм, в основу якого покладено воєнний конфлікт на сході України. Стрічка вийшла у широкий прокат 11 жовтня 2018 року.

Під час творчої зустрічі гості розповіли про хід роботи сценариста і режисера, процес виробництва кінострічки, розкрили деякі секрети зйомок, а також – створення однойменної книги.

На початку спілкування Артемій Кірсанов зазначив, що на написання сценарію для фільму їх із Сергієм надихнула війна та розповіді ветеранів АТО про бойові дії.

«Одного разу ми зрозуміли, що не хочемо просто дивитись на те, що відбувається у нашій країні і залишатись осторонь. Ми вирішили розповісти особисто про українську трагедію», – сказав Артемій Кірсанов.

«Найпершим поштовхом до написання сценарію для нас була зустріч із Сергієм Башковим з позивним «Індіанець», його щоденник, фото- і відеоматеріали стали фундаментом для нашого фільму. А для отримання інформації з перших вуст ми побували в епіцентрі подій.

Вивчивши одержані матеріали, зрозуміли, що у нас є низка історій для створення фільму, але немає цілісного сюжету, саме тому ми звернулись до талановитого Зази Буадзе», – додав Сергій Дзюба.

Режисер фільму Заза Буадзе наголосив, що ідея створення стрічки, яка б розповідала про трагедію війни, не залишала його ще з юності, і довірив молоді власні професійні секрети: «Я сценарист і режисер, однак вважаю себе оповідачем. Я свято вірю, що всі на світі потребують почути або ж побачити нову презентовану історію. Тому що саме так і ніяк інакше людство збагачується новим досвідом, враженнями та емоціями.

У кожній історії я шукаю певну міфологію. У «Позивному Бандерасі» – це розповідь про Орфея, який спускається до пекла і рятує свою кохану. Чому важливо для режисера шукати для себе біблійські та міфологічні асоціації?! Тому що саме ці відчуття, які я отримав під час ознайомлення із сценарієм, наштовхнули мене на головні режисерські рішення, пов’язані зі зйомками стрічки, тобто для мене фільм став цілісним і здобув певні контури».

Студентів зацікавило, за якими критеріями режисер і сценаристи відбирали акторів і як саме готували їх до зйомок.

«Велика кількість акторів, що задіяні у фільмі, – це справжні учасники АТО, які ще раз пережили особисту трагедію, завдяки чому стрічку можна вважати унікальною. На нашу думку, зйомки у деякій мірі допомогли бійцям звільнитись від емоційного тягаря, віддавши усю енергетику своїм кіногероям.

Однак головні ролі виконували професійні актори. І до початку знімального процесу акторський склад фільму проходив інтенсивну підготовку під керівництвом досвідчених військових інструкторів на одному з полігонів неподалік Кропивницького», – підкреслив Артемій Кірсанов.

Після активного спілкування про фільм, сценаристи поділились з молоддю ідеєю створення книги «Позивний «Бандерас», яка побачила світ вже по закінченні написання сценарію для стрічки. Творці зауважили, що у сюжет фільму не увійшло багато життєвих історій, а саму книгу вони зробили у форматі щоденника Бандераса і його групи. До речі, значний відсоток коштів, отриманих від продажів видань, вони передають на допомогу бійцям АТО.

На спілкуванні творча зустріч не завершилась. Гості Університету культури запропонували амбітним студентам влаштувати справжній кінопоказ. Майбутні актори і сценаристи уважно дивились фільм і робили для себе професійні помітки. Фіналом стало активне обговорення стрічки як унікального мистецького доробку українського кінематографу.