Зустріч студентів КНУКіМ із бандуристом, дослідником кобзарства, композитором, диригентом з Канади Віктором Мішаловим

Дата: 30.10.2012 | Рубрика: Новини

24 жовтня 2012 року  студенти кафедри бандури і кобзарського мистецтва факультету музичного мистецтва КНУКіМ радо зустрічали відомого музиканта-бандуриста, дослідника кобзарства, композитора, диригента, заслуженого артиста України, кандидата мистецтвознавства Віктора Юрійовича Мішалова.

Віктор Мішалов — унікальне явище в українській культурі. Він народився в Австралії, закінчив Сіднейські державний університет і педагогічний інститут. Але основною в його житті стала бандура, гри на якій навчався з десяти років – спочатку в Австралії, а потім, на стипендію австралійської ради мистецтв у Північній Америці. В Київській консерваторії, крім вдосконалення гри на бандурі, освоював диригування і серйозно займався вокалом, а також вивчав гру на старосвітській бандурі у відомого українського кобзаря Георгія Ткаченка. Працював викладачем у школах Австралії та в канадійському місті Торонто. Концертував у Австралії, Європі та Північній Америці з сольними концертами на бандурі, а також у супроводі симфонічного оркестру. Із 1988 року він – концертмейстер Української капели бандуристів імені Т. Шевченка у м. Детройті (США). У 1991-му заснував свою – канадійську – капелу бандуристів у м. Торонто. 1999-го року став заслуженим артистом України, нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, 2010-го року здобув науковий ступінь кандидата мистецтвознавства за дисертацію на тему: «Культурно-мистецькі аспекти ґенезу і розвитку виконавства на Харківській бандурі».

На зустрічі з Віктором Юрійовичем були присутніми не лише студенти і викладачі кафедри бандури і кобзарського мистецтва, але й відомі українські музикознавці, бандуристи, яких зацікавила можливість поспілкуватися з відомим музикантом – представником української діаспори; серед них: етномузиколог, завідувач та провідний науковий співробітник відділу етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології     ім. М. Рильського НАН України, професор кафедри музичної фольклористики НМАУ ім. П. Чайковського, відомий український лірник і бандурист Михайло Йосипович Хай; заслужений артист України, соліст Національної капели бандуристів України Тарас Яницький; диригент Національної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького, хормейстер капели бандуристів КНУКіМ, заслужений діяч мистецтв України Володимир Володимирович Курач та інші.

Усі активно долучалися до діалогу з відомим представником української діаспори, адже розмова стосувалася поширення і зміцнення творчих зв’язків між капелою бандуристів КНУКіМ і капелою бандуристів у м. Торонто в Канаді. Розповів шанований гість і про свою майбутню книгу, яку він присвятив одному з фундаторів українського бандурного мистецтва Гнату Хоткевичу і харківській бандурі. Також у виконанні Віктора Мішалова прозвучали старовинні англійські твори.

–      Наша бандура з її унікальною фактурою дає безліч можливостей у виконанні найрізноманітнішої музики від автентичних творів різних народів світу самої різної важкості до авторських творів сучасних композиторів, – зауважив Віктор Юрійович.

Закінчилася зустріч виконанням твору «Козачок» Гната Хоткевича студентами кафедри бандури і кобзарського мистецтва КНУКіМ, якими диригував Віктор Юрійович Мішалов. А на згадку всі бажаючі змогли сфотографуватися з шанованим гостем.

Дякуємо за ініціативу та організацію цього творчого заходу завідувачу кафедри бандури і кобзарського мистецтва, народному артисту України, голові Національної спілки кобзарів України, професору Володимиру Миколайовичу Єсипку і декану факультету музичного мистецтва, заслуженому діячеві мистецтв України, кандидату мистецтвознавства, професору Надії Богданівні Брояко.