Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

AllDigitalWeek в Університеті культури

Дата: 02.04.2019 | Рубрика: Новини

Кафедра комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв провела  Цифровий тиждень (KNUCA AllDigitalWeek) на підтримку загальноєвропейської ініціативи AllDigitalWeek в рамках проекту Erasmus+ dComFra «Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens». (Рамка цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян).

Основна задача події – підвищення обізнаності про цифрові навички, підвищення рівня цифрових навичок, розширення можливостей працевлаштування шляхом розвитку належних навичок для нових цифрових робочих місць. До програми Цифрового тижня увійшли різні заходи, призначені для різного типу аудиторії та розподілені за основними темами:

  • AllDigitalWeek in KNUCA: infoday
  • Digital Competence Framework for UA (dComFra meeting)
  • Digital Skills for University Staff
  • New Digital Jobs – New Opportunities

 

AllDigitalWeek in KNUCA: infoday

Як і у всій Європі, святкувати почали з 25 березня з події «AllDigitalWeek in KNUCA: infoday».

Олена Чайковська, завідувач кафедри комп’ютерних наук та менеджер проекту Erasmus+ dComFra у КНУКіМ, розповіла студентам про задачі Цифрового тижня та акцентувала увагу на важливості цифрових навичок для студентів усіх спеціальностей.

Крім цього, студенти Факультету міжнародних відносин, які вивчають дисципліну «Європейська рамка цифрової компетентності», презентували доповіді на тему «Вплив ІТ-гігантів на цифрову трансформацію суспільства». Поява Amazon, Netflix, Google та Apple знищила цілу низку індустрій та відкрила нові ринки. І це тільки початок. Завтрашні виклики – це глобалізація та конкуренція з безкоштовними товарами шляхом створення нових продуктів та постійного переосмислення потреб своїх клієнтів. Завдяки сучасним технологіям в Україні з простої ідеї народжуються успішні бізнеси. Протягом дискусії студенти обговорили роль інновацій як унікального стратегічного інструменту, який може допомогти втілити місію кожної компанії в реальність.

Також до заходу приєдналися студенти кафедри комп’ютерних наук, які разом з викладачем Мариною Толмач обговорили питання безпечної поведінки в мережі Інтернет, зокрема про таке явище як фішинг та фішингові сайти, перевірили навички розпізнавання фішингу з Phishing Quiz та отримали звання Phish-spotting ninja.

Digital Competence Framework for UA –

27 березня 2019 року відбувся круглий стіл для членів консорціуму проекту Erasmus+ dComFra «Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens» з метою обговорення «Рамки цифрових компетентностей для вчителів та громадян України».

До круглого столу долучилися викладачі та члени робочих груп проекту Київського національного університету культури і мистецтв та Харківського національного університету радіоелектроніки. Обговорили питання гармонізації рамки цифрових компетентностей для України з європейськими стандартами та поділилися інформацією щодо досвіду розвитку цифрових компетенцій у країнах-членах ЄС (Литва, Польща), яку отримали під час тренінгів проекту «Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens» у м. Каунас, Литва (18-22 лютого 2019 р.) та у м.Краків, Польща (18-21 березня 2019 р.).

 

Digital Skills for University Staff

Ще одним корисним заходом став тренінг для співробітників кафедр та деканатів, присвячений застосуванню цифрових технологій у діяльності структурних підрозділів університету. Ініціатором та тренером стала викладач кафедри комп’ютерних наук КНУКіМ Марина Толмач.

29 березня на захід було запрошено співробітників Факультету інформаційної політики та кібербезпеки, Факультету івент-менеджменту, фешн та шоу-бізнесу. На початку тренінгу було проведено опитування щодо ступеня використання інформаційних технологій при вирішенні робочих завдань та невелика вікторина на знання електронних таблиць. Взаємодія була організована з допомогою сучасного засобу створення вікторин та опитувань Kahoot!, який додав тренінгу елементів гри – азарту та гарного настрою. Переможниця була нагороджена солодким призом і званням «Королева Excel».

Марина Толмач розповіла про задачі AllDigitalWeek, про важливість володіння цифровими навичками та необхідність постійного вдосконалення. Протягом тренінгу зосередились на обробці даних з допомогою електронних таблиць, використанні інструментів спільної роботи. Усі ці питання були ілюстровані реальними прикладами вирішення різних завдань з допомогою ІТ, які застосовує кафедра комп’ютерних наук у своїй діяльності вже багато років (обробка профорієнтаційних баз, спільне редагування важливих документів, використання онлайн-розкладу для студентів та інше). Також до тренінгу приєднався Ігор Гребеннік, завідувач кафедри системотехніки Харківського національного університету радіоелектроніки, який розповів про досвід впровадження інформаційних технологій в своєму університеті.

За результатами тренінгу всі учасники отримали сертифікати. Враховуючи зацікавленість та активність учасників, було вирішено і надалі проводити подібні  тематичні  заходи.

New Digital Jobs – New Opportunities

 

Окремо для студентів та майбутніх абітурієнтів кафедра комп’ютерних наук провела майстер-класи, присвячені появі нових професій, обумовлених розвитком цифрових технологій, а також організації ефективного цифрового робочого місця для традиційних професій. Професії, на які було зроблено акцент під час проведення Цифрового тижня, – це інтернет-маркетинг та кіберспорт як елемент сучасної цифрової культури.

Також відбулася лекція на тему “Інтернет-маркетинг – професія майбутнього” для студентів 1 курсу спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа”, спікер – Микола Лукашук, випускник кафедри комп’ютерних наук, SEO-спеціаліст. Для випускників шкіл під час Дня відкритих дверей він прочитав лекцію “Як побудувати успішну кар’єру Digital-маркетолога».

Окремим цікавим напрямом сучасної цифрової культури є кіберспорт та організація кібертурнірів.  На відміну від поширеної уяви, кіберспорт – це не просто комп’ютерні ігри. Фонди міжнародних чемпіонатів з кіберспорту досягають мільйонів доларів, у той час як сама онлайн трансляція змагань збирає біля моніторів мільйони глядачів.

Спеціально для цього напряму кафедра комп’ютерних наук запросила ще одного свого випускника, Ігоря Москвітіна, який зараз працює лінійним продюсером компанії Starladder, що займається організацією та трансляцією кіберспортивних турнірів з дисциплін Dota 2, CS:GO и Hearthstone. Ігор поділився своїм досвідом як зі студентами, так і з випускниками шкіл під час майстер-класів “Організація кіберспортивних турнірів”. Для практичного застосування отриманих знань кафедрою було ініційовано проведення турніру з Dota 2.

Приєднання КНУКіМ до ініціативи AllDigitalWeek відбулося успішно, залишивши позитивні враження, корисний досвід та дуже багато ідей для подальшого розвитку цифрових компетенцій у творчому університеті.

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року