Факультет кіно і телебачення

http://ikitb.knukim.edu.ua

  Світлана Вікторівна Котляр – декан Факультету кіно і телебачення, Заслужений діяч мистецтв України (2007). У 1993 році закінчила з відзнакою Київський державний інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого за спеціальністю «Кінознавець». Із 2000 по 2004 роки працювала у сфері кабельного російськомовного телебачення в Ізраїлі. З 2004 по 2009 роки – віце-президент Міжнародного благодійного фонду «Обдаровані діти України», виконавчий продюсер Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу «Крок до зірок». Організатор та продюсер спільних телевізійних проектів Національної телекомпанії України та МБФ «Обдаровані діти України»: «Крок до зірок в Артеці», «Зірковий круїз», гала-концерт «Нам 10 років» переможців телевізійного конкурсу в МДЦ «Артек». 2006-2008 рр. – продюсер телевізійної церемонії нагородження найвищою дитячою нагородою Президента України «Зірка України». 2009-2012 рр. – лінійний продюсер національного телевізійного проекту «Шеф-кухар країни».

+Лілія Миколаївна Єременко – заступник декана Факультету кіно і телебачення, завідувач кафедри, Заслужений діяч мистецтв України. Закінчила Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «Кіно-, телемистецтво». Працювала над проектами таких загальнонаціональних телеканалів: «ТЕТ», «Новий канал», «Україна», «Перший національний», «Інтер», «1+1». Режисер телеверсії Всеукраїнського телевізійного дитячого конкурсу «Крок до зірок», батл-шоу «Наша пісня», Всеукраїнського фестивалю дизайну та реклами «Назустріч «ЄВРО-2012», щорічних концертних програм КНУКіМ до Міжнародного дня Матері «Мамо, вічна і кохана» та Шевченківського вечора «Ми – діти твої, Україно!». Режисер телеверсії Вокального шоу «Голос країни» (ТРК «Студія 1+1»), Національного конкурсу краси «Міс Україна» та «Міс Україна Всесвіт» (Українська незалежна ТВ-корпорація «Інтер»), фестивалю «Мелодія двох сердець» (Національна телекомпанія України), церемонії нагородження «Людина року» (Національна телекомпанія України), інтелектуально-розважального шоу «Сніданок з 1+1» (ТРК «Студія 1+1») та «Чи розумніший ти за п’ятикласника?» (ТОВ «Новий канал»), розважального ток-шоу «Зірка караоке» (ТОВ «Новий канал»), ТВ-шоу «Танці з зірками» (ТОВ «Новий канал»), гала-концертів популярних артистів, творчих вечорів композиторів і поетів…

 

Кафедри Факультету кіно і телебачення:

Історія створення ФКіТБ

Кафедра телебачення була створена у 1997 році. Її фундатором став відомий практик і теоретик українського телебачення, театральний кінорежисер, Заслужений діяч мистецтв України, професор Віктор Борисович Кісін. Професор В. Кісін автор таких наукових праць: «Режисура як мистецтво та професія», у який досліджується становлення режисури в історичному контексті та «Життя. Актор. Образ», яка присвячена проблемам акторської творчості. У 1997 році на новоствореній кафедрі телебачення почали працювати три режисерські майстерні, художніми керівниками яких стали завідувач кафедри професор Віктор Кісін та запрошені ним до співпраці кінорежисери Роман Ширман і Євген Солнцев. Під керівництвом професора Кісіна були створені перші учбові програми, відпрацьована методика викладання телевізійної режисури, започатковані основні напрями розвитку Інституту кіно і телебачення. До викладацької роботи на кафедрі були запрошені відомі українські режисери, актори, тележурналісти, організатори кіно-, телевиробництва. Акторську майстерність почали викладати народні артисти СРСР А.М. Роговцева та К.П.Степанков. Передчасна смерть Віктора Борисовича Кісіна у вересні 1997 року стала важким іспитом для молодого викладацького колективу. Проте члени кафедри гідно продовжили розпочату справу.

Кафедру телебачення очолив кінорежисер Юрій Терещенко. Талановитий режисер (автор фільмів «Любов небесна», «Вічний хрест», «Пейзаж після мору» та ін.) він мав також і успішний викладацький досвід роботи у Державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Перший режисерський курс, на якому викладав професор В.Б. Кісін прийняв відомий кінорежисер, Заслужений діяч мистецтв України, доцент В.І. Хмельницький. Він є режисером, що працював у документальному та ігровому кіно, знімав перші вітчизняні багатосерійні фільми (серед них: «Алмазна стежка», «Люди та дельфіни», «Вірний Руслан» та ін.). Режисерські майстерні незабаром очолили досвідчені режисери, Заслужені діячі мистецтв України: Г.Я. Шкляревський, І.А. Негреску, Л.В. Удовенко, народний артист України В.Г. Шкурін, телевізійний режисер В.Ф. Образ, режисер та продюсер П.О. Єлізаров. Акторську майстерність на кафедрі викладає народна артистка України професор Н.В. Шаролапова. Монтаж викладає найдосвідченіший кіномонтажер України А.В. Хмельницька. З основами продюсерської справи студентів знайомить Заслужений працівник культури України О.В. Москаленко-Висоцька. Навчальна програма з режисури побудована таким чином, щоб студенти – майбутні режисери кіно і телебачення змогли опанувати різні види екранної творчості. Під керівництвом своїх педагогів вони знімають документальні фільми та ігрове кіно, телевізійні програми, рекламні ролики, музичні кліпи, опановують багатокамерну зйомку, проходять виробничу практику на провідних студіях та телеканалах країни. З першого курсу студенти вивчають фахові дисципліни: режисуру, акторську майстерність, історію та теорію монтажу, комп’ютерний монтаж, кінодраматургію, тележурналістику, майстерність оператора та ін.

У 2000 році кафедра телебачення переросла в інститут кіно і телебачення, який очолила випускниця Київського державного інституту культури ім. О.Є.Корнійчука, кандидат наук Саламатова В.В. до якого ввійшли:

  • кафедра телережисури;
  • кафедра операторської майстерності;
  • кафедра звукорежисури;
  • кафедра акторів, дикторів та ведучих телепрограм.

Адреса деканату: вул. Чигоріна 14, каб. 25,
тел.: (044) 528-05-33.
Офіційний сайт: ikitb.knukim.edu.ua

Контакти
Email: abiturient_knukim@ukr.net
Тел.: (044) 285-44-03, 285-43-86
Факс: (044) 285-85-27