Галина Дацюк: «Майбутнє – за інтелектуальною журналістикою»

Дата: 19.09.2018 | Рубрика: Новини

На Кафедрі PR і журналістики відбувся майстер-клас у рамках творчого клубу Миколи Тимошика «Віч-на-віч з особистістю». Запрошеною гостею стала Галина Дацюк – відома українська журналістка, прямоефірна ведуча «Українського радіо», голова жіночого центру «Спадщина», авторка та співавторка книг: «Ми – в історії», «Слава Богу за все», «Усна жіноча історія. Повернення», «Янголи Небесної Чоти» та інших.

За традицією розпочав захід і представив гостю студентству професор Університету культури, доктор філологічних наук, вчений, літературний критик, видавець. журналіст, публіцист, член Національної Спілки письменників України, Національної Спілки журналістів України – Микола Тимошик, відзначивши унікальність, працелюбність, людяність і талант творчої постаті.

Формат зустрічі був незвичним. Галина Дацюк провела авторську передачу «Моя історія». Це була розповідь про дитинство, становлення як особистості, університетські роки і журналістську кар’єру.

«Я хотіла, щоб ключовим словом нашої зустрічі стала «любов». Обдарованість любов’ю – це найважливіша, найдостойніша чеснота людини. Вона не дається з народження, але її можна сформувати.

Чому я говорю про любов? Тому що бути в журналістиці – це мати любов до слова, української мови, тих людей, про яких ви писатимете та й до великого світу.

Кожного дня ви маєте ставити собі питання «Хто я у цьому світі?». Сьогодні вирує у Львові форум видавців, запитайте у себе: «Хто ви на цьому форумі?». Ви спостерігач чи ви автор, менеджер або може редактор?

Ніколи не втомлюйтесь думати про те, хто ви. Знання – це те, що було у минулому, а мудрість ми здобуваємо сьогодні і зараз! Творити себе потрібно кожен день. За життя можна навчити лише одну людину, і та людина – це ви!

Сьогодні я, як маленький криголам, намагаюсь розтоплювати крижини ненависті, війни та агресії у нашій країні. Цим на даний момент і займаюсь», – зазначила Галина Іванівна.

Відома журналістка надала першокурсникам власні фахові поради щодо того, як правильно брати інтерв’ю:

• Потрібно постійно «тримати» (контролювати) час
  • Прописувати усі бажані питання на окремому аркуші паперу
  • Підтримувати гостя вербальною і невербальною поведінкою
  • У радіопередачах ставити відкриті, професійні запитання
  • Перед тим як запросити гостя на інтерв’ю бажано промоніторити інформацію щодо цієї особистості, вивчити її життєвий шлях та знайти особливі сторони.

Майбутніх акул пера зацікавила думка професійної прямоефірної ведучої щодо теперішнього стану української журналістики та її перспектив.

«На мою думку, українська журналістика – послідовна у тому, що багато ЗМІ не ідентифікуються як українські, однак є надзвичайно впливовими. У сучасній журналістиці величезна, глибока, вишукана маніпуляція свідомістю. Обілюється те, що не може обілюватись. Політичну ситуацію творить преса.

Я вважаю, що наша журналістика покликана служити Україні. Вона має бути авторською. Майбутнє – за інтелектуальною журналістикою. За людиною, яка пише, не боїться, захищає, пропонує і яка це робить дуже талановито. Будуть імена, буде якісна журналістика.

Збагачуйтесь! Народ, який має знання – не піддається на маніпуляцію.

Журналістика – це одна група крові. За будь-яких обставин робіть свою справу разом. Ви несете відповідальність за свою країну», – зауважила гостя.

Закінчилась зустріч прес-конференцією. Студенти-першокурсники ставили суспільно-важливі запитання, цікавились творчими журналістськими процесами та історіями видатних постатей української історії, з якими Галині Дацюк пощастило зустрітись особисто на творчому професійному шляху.