Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Інформаційні технології в соціокультурній сфері, освіті та науці

Дата: 06.05.2021 | Рубрика: Новини

Щороку Міжнародна науково-практична «Інформаційні технології в соціокультурній сфері, освіті та науці» об’єднує студентів і молодих вчених в Університеті культури. Цього разу у зв’язку з карантином захід, який організували кафедра комп’ютерних наук і факультет дистанційного навчання, відбувся в онлайн-форматі.

Із вітальним словом до учасників онлайн-конференції звернулась докторка філоcофських наук, професорка, проректорка Київського національного університету культури і мистецтв Тетяна Гуменюк, яка побажала всім плідної співпраці та змістовних диспутів.

Відкрила пленарне засідання кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету дистанційного навчання Олена Чайковська з доповіддю на тему «Розвиток цифрових компетентностей в Україні: досвід реалізації проєкту dComFra», ознайомивши присутніх із результатами діяльності проєкту програми Еразмус+ «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens», № 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP.

Доповідачка відзначила, що рівень цифрових навичок серед населення України все ще досить низький, незважаючи на гостру потребу в таких компетенціях за сучасних умов.

Катерина Коцюбівська, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри комп’ютерних наук факультету інформаційної політики і кібербезпеки Університету культури, висвітлила у своїй доповіді можливості використання технологій штучного інтелекту в креативних індустріях, створення картин, писемних творів, поезій без втручання людини.

Тетяна Совгира, кандидат мистецтвознавства, старша викладачка факультету режисури естради Університету культури, присвятила доповідь використанню технологій доповненої реальності в культурній індустрії.

Анна Мисюк, студентка факультету івент-менеджменту, фешн і шоу-бізнесу Університету культури, порушила тему використання цифрових технологій у фешн-індустрії та позитивного впливу діджиталізації в індустрії моди на екологію.

Ітан Ширман, студент факультету інформаційної політики і кібербезпеки Університету культури, розповів про можливості технологій штучного інтелекту, їхній вплив на життя та абсолютно нове майбутнє людства.

Віктор Тиркало, президент ВГО «Ліга розвитку науки», власник соціального підприємства «Університет третього віку «Європейський» та бізнес-школи «НаШЕ» відзначив у доповіді вплив діджиталізації на соціокультурну сферу та бізнес-освіту.

Крім пленарного засідання, програмою конференції було передбачено роботу секцій:

  1. Інформаційні технології та системи соціокультурної сфери.
  2. Трансформація освіти в умовах пандемії.
  3. Стратегії розвитку економіки соціокультурної сфери, освіти та науки.
  4. Кібербезпека та захист інформації.
  5. Цифрові технології в культурних та креативних індустріях.

Під час секційних засідань були представлені цікаві доповіді, які викликали конструктивні дискусії та обговорення.

Янина Трофімова, студентка Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка із Чернігова окреслила «Методи інтегрування ІКТ в урок музичного мистецтва для формування інтересу до музики у підлітків».

Активними доповідачами, котрі дослідили та розкрили ряд актуальних питань, були студентки факультету івент-менеджменту, фешн і шоу-бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв.

Вероніка Гуленко зосередила увагу на темі «Раціоналізація стартапу у сфері б’юті-бізнесу. Відкриття жіночого простору на основі салону краси». Дар’я Дем’ян проаналізувала «Сучасні технології просування фешн-брендів». Анастасія Поночевна поінформувала учасників заходу щодо «Соціальної відповідальності бізнесу та корпоративої культури менеджменту соціокультурної діяльності в епоху глобалізації». Олена Назарова надала характеристику «Маркетинговим інструментам в індустрії моди». А от студентки Університету культури Софія Ратаніна та Діана Білогородка презентували спільне дослідження на тему «Вплив сучасних технологій на розвиток індустрії моди», зацікавивши молодь з різних українських вишів.

У фіналі онлайн-заходу прозвучали доповіді «Особливості використання Інтернет-ресурсів для просування брендів у соціокультурній сфері» Дарини Солоніної та «Вітчизняні культурні практики в умовах пандемії COVID-19» Марини Головенко.

Студенти і молоді науковці, як завжди, вразили інноваційними підходами і свіжими поглядами щодо цифрової трансформації соціокультурної сфери в умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій.

За підсумками міжнародної онлайн-конференції буде створений збірник матеріалів, до якого ввійдуть усі доповіді учасників.

 

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року