Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

ІТ в культурі, мистецтві, освіті, науці, економіці та бізнесі

Дата: 29.04.2021 | Рубрика: Новини

В Університеті культури відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в культурі, мистецтві, освіті, науці, економіці та бізнесі», організована кафедрою комп’ютерних наук та факультетом дистанційного навчання КНУКіМ. Щоразу захід об’єднує науковців з різних куточків України і світу довкола обговорення перспектив розвитку та застосування інформаційних технологій і систем в культурі, мистецтві, освіті, науці, економіці та бізнесі. Як і минулого року, зважаючи на карантинні обмеження, конференція проходила в онлайн-форматі.

Із вітальним словом до учасників онлайн-конференції звернувся проректор Київського національного університету культури і мистецтв, кандидат історичних наук Анатолій Гуменчук та побажав усім цікавих дискусій та продуктивної співпраці.

Валерій Кушнарьов, кандидат культурології, доцент, декан факультету інформаційної політики і кібербезпеки Київського національного університету культури і мистецтв, наголосив на актуальності тематики конференції.

Відкрила пленарне засідання кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету дистанційного навчання Олена Чайковська з доповіддю на тему «Національна рамка цифрових компетентностей для громадян України», де ознайомила присутніх із результатами діяльності проєкту програми Еразмус+ «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens», № 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP. Зокрема, Олена Антонівна зазначила, що Рамка цифрових компетентностей громадян, яку оприлюднено Міністерством цифрової трансформації 30 березня 2021 року для публічного обговорення, була адаптована українськими експертами в рамках реалізації даного проєкту dComFra.

Рамка – це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності і практичного використання засобів та сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення. Олена Чайковська також анонсувала навчальну платформу проєкту, де буде можливість покращити свій рівень цифрових компетентностей з різних напрямів.

Ірада Джалладова, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувачка кафедри комп’ютерної математики та інформаційної безпеки Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана, присвятила свій виступ питанням цифрової гігієни в кіберпросторі.

Максим Корявець, керівник Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів, Україна) у доповіді «Цифрові навички та компетентності в різних секторах суспільства: формуючи нову стратегію» окреслив позитивні та негативні аспекти розвитку цифрових навичок і компетентностей в Україні та запропонував долучитися до експертного обговорення за зазначеною темою.

Костянтин Булига, кандидат технічних наук, доцент Київського університету культури (м. Київ, Україна) представив сучасні засоби візуалізації прикладних завдань на основі Power BI та продемонстрував їх на прикладі візуалізації результатів оптимізації транспортної задачі.

Захоплюючим досвідом реалізації проєкту, що поєднує сучасні цифрові технології та хореографічне мистецтво, поділився Олександр Маншилін, хореограф, дослідник, проєктний менеджер Всеукраїнської асоціації «Платформа сучасного танцю», викладач Київського національного університету культури і мистецтв.

Його доповідь на тему «ALTstage. Альтернативне мистецьке середовище на базі технології доповненої реальності» викликала жвавий інтерес серед учасників.

Галина Коломієць, начальник відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, що є співорганізатором конференції, наголосила на актуальності інформаційних технологій в освіті й науці та важливості таких спільних заходів для розвитку освітньої галузі.

Крім пленарного засідання, програмою конференції було передбачено роботу секцій:

 1. Інформаційні технології та системи.
 2. Моделювання економічних і соціальних процесів та систем.
 3. Стратегії розвитку економіки, науки, освіти і сфери культури в умовах цифрової трансформації.
 4. Цифрові технології в культурних та креативних індустріях.
 5. Розвиток та безпека кіберпростору.
 6. Освіта і культура в умовах пандемії: виклики та можливості.
 7. Структура цифрових компетентностей для громадян України.

Протягом секційних засідань учасники представили доповіді з різних напрямів використання інформаційних технологій відповідно до тематики заходу:

 • «Інформаційні технології: сучасний метод презентації культурної спадщини на прикладі історико-археологічного музею Чжоукоудянь на території Китаю» – Єлизавета Маркіна, Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка, м. Київ
 • «Інтеграція фондів бібліотек наукових установ НАН України в електронне середовище» – Олена Сокур, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, м. Київ
 • «Сталий розвиток країни як мета податкової системи» –Валерій Романенко, Державна установа «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України» , м. Київ
 • «Інформаційні технології в соціально-культурній сфері» – Іван Ярема, Київський національний університет культури і мистецтв, м. Київ
 • «Візуальна аналітика як інструмент QR-досліджень Data Science: сучасні аспекти» – Людмила Вовк, Київський національний університет культури і мистецтв, м. Київ

 • «Класифікація та джерела виникнення інновацій у сфері транспортних послуг» – Олена Комчатних, Національний транспортний університет, м. Київ
 • «Масове співробітництво в хмарних проєктах електронного навчання» – Сергій Федонюк, Волинський національний університет імені Лесі Українки, м. Луцьк

 • «Розвиток творчого потенціалу дітей за допомогою відеоритмічних вправ на уроці сольфеджіо» – Ольга Карєлкіна, Куп’янська дитяча музична школа №1, м. Куп’янськ.

Особливістю цьогорічної онлайн-конференції стала панельна дискусія з нагоди святкування Міжнародного дня дівчат в ІКТ, який вже вдруге співпадає з днями проведення заходу. До дискусії долучилися провідні фахівчині з галузі ІКТ України і поділилися секретами професійного успіху, а також порадами, де знайти натхнення та мотивацію.

На завершення конференції відбувся майстер-клас від Марини Толмач, викладачки кафедри комп’ютерних наук, заступниці декана факультету дистанційного навчання, на тему «Оцінювання знань студентів засобами платформи Moodle». Серію тренінгів «Цифрові навички для співробітників університету» (Digital skills for University Staff) було започатковано в 2019 році в рамках реалізації проєкту програми Еразмус+ «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens», No 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP.

Проведення таких тренінгів має на меті покращити рівень цифрової компетентності освітян та обізнаності щодо застосування ІТ для ефективного вирішення завдань професійної діяльності. Пані Марина розповіла аудиторії про досвід організації платформи електронного навчання КНУКіМ та надала корисні поради щодо застосування модулю тестування платформи Moodle для формування та оцінювання знань студентів.

Учасники V Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології в культурі, мистецтві, освіті, науці, економіці та бізнесі» відзначили професійність доповідачів та високий рівень організації заходу. У збірнику матеріалів цього року буде представлено 160 доповідей.

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року