Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

VІ Фестиваль релігій

Дата: 14.11.2019 | Рубрика: Новини

Кафедра філософії і педагогіки під час святкування Тижня кафедри влаштувала феєричний Фестиваль релігій. Участь у заході взяли студенти 2-го курсу факультету міжнародних відносин та факультету зв’язків з громадськістю і журналістики. Фестиваль, що проходить уже вшосте, був присвячений трьом світовим релігіям – християнству, ісламу та буддизму, з якими молодь знайомилась упродовж навчального семестру, вивчаючи курс «Філософія», що їм викладає доктор педагогічних наук, доцент, організатор заходу Катерина Кириленко. Родзинкою цьогорічного фестивалю стало завдання представити одну й ту ж релігію двом різним групам у власних інтерпретаціях. Цього року вибір пав на іслам, про який мали розповідати у цікавих інсценівках студенти групи ПР-18 та ПР-28.

Студенти готували покази та представлення світових релігій увесь семестр. Вони писали сценарії, консультуючись із викладачами кафедри, підбирали одяг та репетирували постановки. Кожна група презентувала релігію, яку обирала жеребкуванням. У результаті – групі Ж-38 дістався буддизм, об’єднаній групі, що складалась із МВ-58 та ЮР-18 – християнство, а ПР-18 та ПР-28 – іслам.

На початку заходу Катерина Михайлівна привітала всіх учасників: «Релігія та церква – це потужний соціальний інститут, котрий, за опитуваннями, має найвищий рівень довіри у суспільстві. Вивчення особливостей сучасних релігій є важливим як для становлення особистості, так і для формування високопрофесійного спеціаліста у сфері соціокультурних комунікацій. Вам, майбутнім міжнародникам, юристам, журналістам, піарникам, здобуті у такий цікавий спосіб знання стануть у нагоді в майбутній професійній діяльності. І ще. Сьогоднішнє свято зробили ви самі! Будьте і надалі творцями свого навчання у незабутні студентські роки! Долучайтеся до творчо-освітніх проєктів, які регулярно проводить кафедра філософії і педагогіки!».

На Фестиваль релігій завітала проректор з науково-методичної роботи, доктор філософських наук, професор Тетяна Гуменюк. «Мені надзвичайно приємно сьогодні бути присутньою на цьому фестивалі, на святі полірелігійності, толерантності та поваги до різних культур. Такі заходи є чудовим поєднанням творчості та креативу з навчальним процесом, що особливо актуально в стінах нашого університету. Бажаю учасникам успіхів під час виступу та гарного всім настрою!» – зазначила Тетяна Костянтинівна.

Першою релігією, представленою на фестивалі, була найдавніша світова релігія – буддизм. Її презентували студенти групи Ж-38. Вони у креативній формі розповіли всім присутнім про життєвий шлях Сіддгартхи Ґаутами, що пізніше отримав ім’я Будди, й історію появи буддизму як релігії та основні особливості його віросповідання. У своїй постановці студенти поєднали вдало підібраний відеоряд із власними акторськими знахідками.

Наступною стала найпоширеніша релігія світу – християнство за участі груп МВ-58 та ЮР-18. Майбутні міжнародники та юристи зосередили увагу на основних таїнствах, особливостях їх проведення у найбільших конфесіях – православ’ї, католицизмі і протестантизмі. Зокрема, всі присутні могли побачити обряди хрещення, причастя, миропомазання, сповіді і навіть вінчання – таїнство, яке викликало найбільше захоплення. Студенти поводили себе на сцені як справжні актори, що вміло володіють своїм голосом, контролюють емоції і розкривають глядачам той образ та характер, які репрезентують. Незважаючи на те, що цей показ був найбільш тривалим за часом, глядачі із цікавістю спостерігали за дійством.

Група ПР-18 презентувала іслам. Молодь підійшла до підготовки не менш творчо, ніж інші учасники фестивалю, і зображувала YouTube-блогерів, які знімали відео про іслам та брали у «випадкових перехожих» інтерв’ю. Цей процес супроводжувався різними постановками, під час яких аудиторія могла ознайомитись зі специфікою віросповідання цієї релігії.

Студенти групи ПР-28 своїм виступом доповнили колег і презентували життєвий шлях Магомета, котрий вважається посланцем Бога, що людям передав текст священної книги мусульман – Корану; а також – історію появи ісламу та особливості посту в місяць Рамадан. Цікавою була й постановка про відмінності різних конфесійних типів ісламу – сунізму, шиїзму та хариджизму.

На згадку про Фестиваль релігій усі учасники отримали від Кафедри філософії і педагогіки подарунки – магніти з логотипом заходу та смаколики. Фестиваль завершився яскравою фотосесією в піднесеному, святковому настрої та куштуванням солодких подарунків!

Контакти