Віримо у цифрове майбутнє України!
Науково-педагогічні працівники Кафедри комп’ютерних наук ФІПіКБ Університету культури Катерина Коцюбівська, Марина Толмач і Юлія Трач взяли участь у тренінгу міжнародного освітнього консорціуму за програмою ЄС «Еразмус+».
Тренінг відбувався у місті Каунас (Литва) в рамках проекту «Рамки цифрових компетенцій для українських вчителів та інших громадян» (Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens), код проекту dComFra.
Програма проекту, до якої долучились всі представники консорціуму, Міністерство освіти і науки, Університет культури та інші українські виші, передбачала лекції, семінари, зустрічі із провідними фахівцями, які організували колеги з Університету Вітаутаса Великого (м. Каунас, Литва).
З учасниками проекту зустрівся ректор Vitautas Magnus University, професор Juozas Augutis, який розповів історію становлення вишу та охарактеризував виклики сьогодення для освітньої галузі Литви.
Тренінг був дуже насиченим, до розгляду та опрацювання пропонувалось широке коло питань, пов’язаних з розвитком цифрових компетенцій в Європі та зокрема у Литві:
- програми сертифікації знань (ECDL), створення мережі тестових центрів, локалізація контенту курсів, політика забезпечення якості. Renata Danielene, ITI, Ellinga Ziliuziviene;
- навчання вступників університетів цифрових навичок (кейс Vitautas Magnus University). Arturas Mickus, VMU ;
- приклади успішних проектів з розвитку цифрових навичок у Литві (Online4EDU, e-Guardian). Renata Danielene, ITI;
- долучення до європейських ініціатив з розвитку цифрових навичок (CodeWeek, Safer Internet Week, All Digital Week). Renata Danielene, ITI;
- створення національної цифрової коаліції, досвід Литви.
Також відбулись зустрічі із представниками Міністерства економіки та інновацій Литви, Інституту інформаційних технологій, Литовського інноваційного центру, Каунаського технопарку, Каунаського університету технологій та Національної асоціації дистанційного навчання.
Упродовж тренінгу за програмою «Erasmus+» було організовано екскурсії до закладів вищої освіти Каунаса. Науково-педагогічні працівники відвідали з екскурсією Vitautas Magnus University, зокрема Факультет інформатики та його сучасні лабораторії з інформаційних систем, мультимедіа, віртуальної та доповненої реальності, нейроінформатики й інші.
Екскурсія до Каунаського факультету Вільнюського університету, що займає квартал історичної частини міста, охоплювала знайомство з унікальними пам’ятками та організацією навчального процесу. Саме для представників Кафедри комп’ютерних наук Університету культури ця подія стала знаковою, адже до складу Каунаського факультету входить Інститут соціальних наук та прикладної інформатики, який одночасно забезпечує підготовку за спеціальностями в галузі культурного та арт-менеджменту, бізнес інформатики, інформаційних систем і кібербезпеки. Зустріч із директором інституту Giedrius Romeika дала можливість обговорити досвід поєднання підготовки фахівців у галузі культури, мистецтва та інформаційних технологій, а також перспективи подальшої співпраці.
Одним із форматів роботи учасників тренінгу були воркшопи щодо реалізації проекту Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens:
- створення та розвиток тестових центрів (training/testin center);
- розвиток стратегії щодо збільшення кількості подій в рамках CodeWeek в Україні;
- розробка плану долучення до європейських ініціатив з цифрових навичок в Україні (Digital Skills initiatives: Safer Internet Week, All Digital Week).
Підсумкові воркшопи проекту dComFra за програмою «Erasmus+» були присвячені розробці плану дій зі створення Національної цифрової коаліції України (UNDC). Дружна команда КНУКіМ+ХНУРЕ представила своє бачення та окреслила ключові моменти даного процесу.
Науково-педагогічні працівники Кафедри комп’ютерних наук ФІПіКБ під час тренінгу отримали чимало вражень, цікавого досвіду та натхнення для втілення нових сучасних проектів у рідному виші. Вони висловлюють подяку всім учасникам консорціуму за продуктивну співпрацю, і окреме aciu Vitautas Magnus University!
За результатами литовського тренінгу вже 26 лютого в Університеті культури відбувся фаховий ІТ-семінар для викладачів Факультету інформаційної політики і кібербезпеки, а в березні запланована серія заходів All Digital Week, присвячених цифровій трансформації.