Міжнародний день дівчат в IKT в КНУКіМ
28 квітня 2022 13:30
(за Києвом GMT+3)
Міжнародний день «Дівчата в ІКТ» (International Girls in ICT Day) відзначають щороку в 4-ий четвер квітня за ініціативою Міжнародного Союзу електрозв’язку (International Telecommunication Union), що спрямована на створення глобального середовища, яке розширює права і можливості дівчат та молодих жінок, стимулює їх до вибору професії в зростаючій сфері ІКТ.
Наука, технології та інновації є ключовими рушійними силами нашого все більш глобального та цифрового суспільства. Але менше 30% спеціалістів у галузі STEM (наука, технології, інженерія та математика) – жінки.
Основна мета Girls in ICT — розвивати присутність та цифрові навички молодих жінок і дівчат [віком 12-24] у сфері кар’єри STEM, зокрема ІКТ. Доступ і безпеку було обрано як тематичний пріоритет 2022 року як частину початкового кроку для дівчат, щоб мати можливість отримати доступ до цифрового середовища безпечним способом.
Для України тема безпеки з 24 лютого набула нових аспектів, мільйони людей вимушені покинути свої домівки у пошуку безпечного місця. В умовах війни саме ІКТ дають можливість українським дівчатам не тільки підтримувати зв’язок із рідними та друзями, але й отримувати необхідну інформацію, мати доступ до навчання, роботи, творчості, державних сервісів, психологічної підтримки. Можливість брати участь у суспільному житті з допомогою цифрових технологій має велике значення у збереженні єдності українського народу, а володіння цифровими навичками відкриває дівчатам нові можливості щодо творчості та працевлаштування.
Приєднуйтесь до всесвітнього святкування, кожен з нас робить свій внесок у розвиток своєї країни та перемогу у війні!
Адженда
Олена Чайковська, декан факультету дистанційного навчання Київського національного університету культури і мистецтв
Вітальне слово
Спікери
Оксана Бутурліна, керівниця проекту «STEM на Дніпрі», PhD
«STEM на Дніпрі» про та для дівчат
Марина Толмач, викладач кафедри комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв
“Дівчата та ІТ-творчість”
Аліна Севастюк, менеджер із зв’язків з громадськістю «Хуавей Україна»
«Навички для майбутнього: ІКТ для інклюзії та рівних можливостей»
Aida Horaniet Ibanez,
Оксана Ізакова, програмний менеджер “SocialBoost”
Як світчнутися в ІТ не знаючи програмування
Катерина Янушевська, студентка спеціальності “Комп’ютерні науки”, Київський національний університет культури і мистецтв
Дівчата в ІКТ: мій шлях
_________
FB подія https://fb.me/e/9GLv7UWU7
Zoom: https://knukim-edu-ua.zoom.us/j/86855614997?pwd=c1ZPcjFhSTBTYjhXeERNZnFRTXdOZz09
ID: 868 5561 4997
Passcode: 2022
