Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Філософська відеоенциклопедія

Дата: 06.06.2017 | Рубрика: Новини

1 червня, у Всесвітній день захисту дітей, Кафедра філософії презентувала новий проект – навчальну відеоенциклопедію (для дітей і не тільки), створену студентами КНУКіМ.

Енциклопедія розповідає про філософів різних країн та епох. Авторами відеофільмів стали студенти 2-го курсу Факультету кіно і телебачення, які протягом 2016-2017 навчального року вивчали курс «Філософія» та виконували проектні завдання, що передбачені його навчальною програмою.

Постаті філософів, про яких студентам пропонувалося відзняти короткометражний навчальний фільм, були запропоновані автором ідеї відеоенциклопедії та куратором проекту, завідувачем Кафедри філософії, доктором педагогічних наук, доцентом Катериною Михайлівною Кириленко. Частина робіт, презентованих студентами на прем’єрному показі, були відзняті про персоналії, що обиралися ними на власний розсуд.

«Навчаючись в університеті, ви не лише здобуваєте знання, які необхідні вам для того, щоб бути майстерними у тій чи іншій професії. Ви здобуваєте освіту, якість та глибина якої дозволить вам у майбутньому бути високопрофесійними фахівцями своєї справи», – сказала Катерина Михайлівна. Вона зазначила, що кращі студентські роботи стануть навчальними посібниками для студентів у майбутньому; додатковим мотивом навчання за якими стане як високий теоретичний рівень підготовки своїх старших колег, так і рівень їх професійної майстерності.

Всі студентські роботи будуть незабаром виставлені на каналі Кафедри філософії в YouTube ( https://m.youtube.com/channel/UCwP69ghkItrOfpOPz3nnw-A) та включені до галереї проектних робіт студентів на сторінці Кафедри філософії сайту КНУКіМ. ( http://kf.knukim.edu.ua/innovatsijni-proekti-studentiv.html)

Студентські роботи виконані в короткому метрі зі стилістикою, жанровими та іншим особливостями на власний розсуд їх авторів.

Філософська відеоенциклопедія наразі має відеосторінки, присвячені постаті наступних філософів:

Володимир Вернадський, Володимир Мономах, Дені Дідро, Дмитро Донцов, К’єркегор, Кафка, Конфуцій, Ніцше, Омар Хаям, Пірс, Сенека, Сократ, Стів Джобс.

Всі бажаючі взяти участь у проекті можуть долучитися до його розробки та надати власні відеороботи. Матеріали можна надсилати на електронну адресу Кафедри філософії: kf919@ukr.net.

Відкриває проект робота під назвою «Мислитель», у якій йдеться про те, що кожна людина є філософом. Специфіка людського буття передбачає постійний пошук відповідей на вічні філософські проблеми. Та й тлумачення філософської спадщини того чи іншого філософа може бути здійснене кожною людиною у свій спосіб, зі своєї, лише їй притаманної точки зору.

Автори робіт наприкінці показу були відзначні подарунками від колективу кафедри. Але найкращим подарунком для них буде кількість ваших переглядів в Інтернеті! Тож долучайтеся!

Ось деякі із відзнятих студентами фільмів:Контакти